مایکروسافت نسخه متن باز WebMatrix را عرضه کرد

مایکروسافت نسخه متن باز WebMatrix را عرضه کرد

مایکروسافت به تازگی نسخه متن باز (open source) نرم افزار WebMatrix را که ابزاری برای توسعه دهندگان وب به شمار می رود، ارائه نموده است.

به گزارش Irandnn به نقل از سایت The Inquirer، در نسخه متن باز Webmatrix دسترسی به قابلیت های فعلی نرم افزار آسان شده است.
در وب ماتريكس نسخه اي سبك از IIS web server مايكروسافت و نسخه اي فشرده از SQL Server وجود دارد و علاوه بر اين ASP.Net Razor كه مجموعه اي از اكستنشن هاي ASP.Net مي باشد گنجانده شده است كه ايجاد صفحات ديناميك را تسهيل مي كند.

با توجه به اینکه امروزه طراحی وب سایت به نیازی ضروری برای اشخاص و سازمان ها تبدیل شده است، مجموعه مزبور به برنامه نویسان این امکان را می دهد تا بسیار راحت تر سایت مورد نظرشان را با هر امکاناتی طراحی کنند.
WebMatrix همچنين حاوي ابزاري براي طراحي وب سايت هاي جديد با استفاده از تمپلت هاي در دسترس است. در اين مجموعه حتي مي‌توان از WordPressو Joomla و Umbraco كه از جمله معروف ترين سرويس هاي آماده طراحي وب سايت هستند استفاده كرد.
WebMatrix تنها 15 مگابايت حجم دارد ولي اگر .Net 4 framework بر روي رايانه كاربر نصب نشده باشد حجم آن به 50 مگابايت افزايش مي يابد.

اين ابزار با Visual Studio 2010 و Visual Web Developer 2010 Expressهم سازگاري دارد و در كنار آنها قابل نصب است. همچنین این نرم افزار از DotNetNuke به صورت کامل پشتیبانی می کند و عنوان پر طرفردارترین تمپلیت این نرم افزار از دید کاربران آن می باشد.

کاربران برای دریافت WebMatrix می توانند به آدرس http://www.microsoft.com/web/webmatrix مراجعه نمایند.

تعداد امتیازات :

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

نظرات ارسال شده

oranusnovin
oranusnovin پنجشنبه, 30 دی,1389 07:21
مرسی لطفا آموزشش رو هم قرار بدین
namdaryan
namdaryan چهارشنبه, 20 بهمن,1389 12:27
مرسی خوب بود
چهارشنبه, 10 فروردین,1390 15:33
آیا سایت شما نسخه‌ای را که بشود بر روی WebMatrix نصب کرد را ارائه خواهد کرد؟
این نسخه نصب میشود ولی لینکها کار نمیکند

DnnForge - NewsSearch

گروه ها

آرشیو آموزش

نظرات کاربران

بالا