خطای انتقال دیتابیس SQL از نسخه 2014 به نسخه های پایین تر

خطای انتقال دیتابیس SQL از نسخه 2014 به نسخه های پایین تر

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به هنگام انتقال دیتابیس نیوک خود از یک سرور به سرور دیگر (یا از محیط Local به محیط سرور)  با مشکل بالاتر بودن ورژن SQL خود مواجه شوید. در این مواقع عملیات Backup & Restore  شما با مشکل خطای عدم تطابق Version مواجه خواهد شد. همچنین راهکارهای دیگر مانند Generate Script یا Copy Database نیز با خطاهای مختلف مواجه خواهد شد و شما را دچار سردرگرمی خواهد کرد. در این مواقع یک نکته کلیدی وجود دارد که به سادگی مشکل شما را رفع خواهد کرد.

و اما راهکار
راهکار انتقال دیتابیس در واقع همان روش Generate Scripts می باشد. در مورد دیتابیس نیوک به دلیل Primary Key جداول به هنگام اجرای اسکریپت با خطا مواجه می شوید چرا که شما عمدتا عملیات ساخت اسکریپت را توسط Management Studio  نصب شده روی سرور اول خود انجام می دهید. اما باید توجه داشته باشید که عملیات ساخت اسکریپت را می بایست توسط Management Studio نسخه گیرنده انجام دهید. به عبارت دیگر اگر می خواهید دیتابیس خود را از 2014 به 2008 انتقال دهید، توسط Management Studio 2008  به Instance 2014  متصل شوید و اسکریپت خود را بسازید. یا اگر قصد دارید دیتابیس خود را از 2014 به 2012 انتقال دهید، توسط Management Studio 2012  به Instance 2014 متصل شوید و اسکریپت خود را ایجاد نمایید.

در هنگام ساخت اسکریپت نیز به نکات زیر توجه داشته باشید
اسکریپت خود را فقط از Object های مشخص Tables, Views, Store Procedures, User-Defined Fuctions ایجاد نمایید و نیازی به انتخاب Users و Database Roles نمی باشد.
در مرحله سوم، با انتخاب گزینه Advanced می بایست ِVersion پایین تر را انتخاب نمایید. و اسکریپت خود را از Schema and data ایجاد نمایید. همچنین گزینه Script Indexes و Script Triggers را نیز در حالت True قرار دهید.
در پایان ممکن است به هنگام اجرای اسکریپت با چند پیام مواجه شوید که مشکلی برای انتقال شما نخواهد داشت. اما اگر خطای قرمز رنگ مواجه شدید می بایست مسئله را بررسی نمایید.


تعداد امتیازات :

عکس های مرتبط

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

نظرات ارسال شده

simkala
sami laki یکشنبه, 15 فروردین,1395 11:49
مررسیییییی.
امیر
امیر یکشنبه, 25 مهر,1395 09:42
درود

من چندی پیش بانک داده ۲۰۰۸ یک نرم افزار حسابداری مستقر در شرکت را به ۲۰۱۴ سرویس پک ۱ تغییر دادم که این امر باعث کاهش سرعت در نرم افزار شد (احتمالا) بعد دوباره همکاران شرکت نرم افزاری با درخواست من بانک را دوباره به ۲۰۰۸ تغییر دادند ولی مشکل حل نشد به نظر شما مشکل از کجاست ؟ ممکنه بانک بدرستی انتقال داده نشده باشد ؟ قابل ذکر است که مشکل از شبکه داخلی نیست کاملا تست شده . لطفا راهنمایی بفرمایید .

DnnForge - NewsSearch

گروه ها

آرشیو آموزش

نظرات کاربران

بالا