دات نت نیوک

وبلاگ تیم IranDNN

rss

در این وبلاگ آخرین رویدادهای ما را دنبال کنید و ما را در توسعه یاری دهید.


انواع پرتال بر حسب چگونگی پاسخگویی به نیازهای کاربران

11 مهر 1395 پویا پلاشانی
معرفی انواع پرتال ها بر اساس نوع پاسخگویی آنها به نیاز کاربرانشان

نگاهی گذرا به تاریخچه پرتال

31 شهریور 1395 پویا پلاشانی
بررسی تاریخچه نسل های مختلف پرتال. اگر در دنیای کامپیوتر به عقب بازگردیم، زمانی را خواهیم یافت که در آن سیستم‌های نرم‌افزاری به گونه‌ای متحول شدند که دیگر لازم نبود برای کار با یک برنامه، برنامه‌های دیگر بسته شوند، یعنی همزمان از چند برنامه کاربردی استفاده می‌کردیم. بدون آنکه با مشکلی مواجه شویم.امکانی که قبل از آن وجود نداشت. تاریخچه پرتال‌ها از همان زمان آغاز شد و نسلهای تکامل یافته آنها یکی پس از دیگری پا به عرصه دنیای اطلاعات گذاشتند.

مروری بر مفاهیم معماری لایه ای نرم افزار

25 شهریور 1395 امیر ایران پرست
در مـورد معمـاری نـرم افـزار تعاریـف متعددی ارائه شده است ولی شاید ساده ترین و رساترین تعریف آن به این صـورت اسـت که معماری نرم افزار عبارتست از اجزای اصلی سیستم نرم افزاری و نحوه ارتباط آنها با یکدیگر . نرم دارای اجزای متعددی هستند که دارای وظیفه مشخص 5 افـزارهای کـلان به ویژه در مقیاس نرم افزارهای سازمانی بـوده و بـا دیگـر اجـزای نـرم افـزار دارای تعاملاتـی هستند و مجموع اینها برروی هم، سیستم نرم افزاری را تشکیل می دهند. در مورد ساختار معماری لایه ای میتوان به شکل زیر رجوع کرد.

مقایسه کارایی ASP.NET Web Forms و ASP.NET MVC از نظر زمان پاسخ گویی

2 شهریور 1395 علی سلطانی
با سلام. در این پست زمان پاسخگویی (Response time) که یکی از دلایل حرکت توسعه دهندگان وب از ASP.NET Web Forms به ASP.NET MVC است، را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

نحوه سفارش سازی کنترل Captcha در DNN

31 مرداد 1395 امیر ایران پرست
همواره یکی از مشکلات فرم های تحت وب، ارسال محتوای اسپم توسط ربات ها می باشد. حتما برای شما هم پیش آمده است که کاربران ثبت نامی در سایت شما به طور ناگهانی افزایش داشته باشد و پس از بررسی، متوجه می شوید که اغلب اطلاعات کاربران جعلی می باشد.

ابزار ارسال فکس خودکار پرتال

27 مرداد 1395 پویا پلاشانی
معرفی ماژول ارسال فکس پرتال دات نت نیوک در یک زندگی آنلاین که همه کارها با لپتاپ و گوشی تلفن همراه انجام می‌شود، درگیری با فکس، درگیری با مسئله‌ای به نام دسترسی است. برای فکس کردن یک دیتا اول باید چاپش کنید، از میزتان فاصله بگیرید و دنبال دستگاه فکس بگردید.

معرفی یک پیام رسان خاص برای پرتال شما

26 مرداد 1395 پویا پلاشانی
ماژول پیام صوتی دات نت نیوک محصول انحصاری IranDNN پیامک صوتی امکانی جدید در دنیای فناوری اطلاعات برای خبررسانی و ارتباط‌گیری با کاربران است. پیامک صوتی این امکان را فراهم می‌کند تا یک فایل صوتی از پیش ضبط شده به تلفن همراه یا ثابت مخاطبان ارسال شود. تلفن‌ها زنگ می‌خورد و پیام ضبط شده برای همه مخاطبان پخش می‌شود.

جشنواره سالانه پرتال های شهرداری تهران

26 مرداد 1395 پویا پلاشانی
معرفی جشنواره پرتال های شهرداری تهران هر سال در پاییز و زمستان جشنواره ای توسط سازمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار می شود که در آن همه پرتال های شهرداری تهران اعم از معاونت ها، ادارات، دفاتر، سازمان ها، شرکت ها و پرتال های محلات تهران مورد داوری قرار می گیرند و در نهایت به پرتال های برتر ضمن تقدیر هدایایی تعلق می گیرد.

تفاوت بین ASP.net Web Forms و ASP.net MVC

25 مرداد 1395 علی سلطانی
چند سالی است که تکنولوژی MVC در محصولات Microsoft نیز جایگاه ویژه‌ای برای خود باز کرده است. در این پست سعی می‌کنیم به صورت کلی مروری بر تفاوت این دیدگاه و دیدگاه قدیمی‌تر یعنی ASP.net Web Forms داشته باشیم.

ماژول رزومه ابزاری سودمند در خدمت منابع انسانی شما

21 مرداد 1395 امیر ایران پرست
ماژول رزومه ابزاری است که برای جمع آوری اطلاعات روزمه بازدیدکنندگان و درخواست کنندگان کار در پرتال سازمان یا شرکت شما استفاده می کند. این ابزار در یک ویزارد 5 مرحله ای همه اطلاعات مورد نیاز شما از کاربران جویای کار را در یک بانک اطلاعاتی جمع آوری می کند و به امکان جستجوی پیشرفته در این بانک اطلاعاتی را برای شما فراهم می کند.
بالا