وبلاگ تیم IranDNN

rss

در این وبلاگ آخرین رویدادهای ما را دنبال کنید و ما را در توسعه یاری دهید.


فرق بین متدولوژی RUP و اسکرام

19 اردیبهشت 1396 مریم سلطانی
هر دو روش از سری روش های چابک هستند و فعالیت های پروژه از رویکردی تکرار شونده استفاده می شود. با این حال، متدولوژی RUP خواستار یک تعریف رسمی از هدف و نقاط عطف پروژه به همراه تاریخ های خاص است. ولی روش اسکرام از بک لاگ پروژه به جای هدف استفاده می کند و این اجازه را می دهد تا در پایان هر تکرار (معمولا هر 4 هفته) دوباره تعریف شوند.

نحوه کار با کتابخانه EPPlus

12 اردیبهشت 1396 رضا امینی
EPPlus یکی از کتابخانه های دات نت است که کار اصلی آن خواندن و نوشتن فایلهای اکسل با فرمت XLSX در محیط دات نت می باشد. لذا با استفاده از این کتابخانه شما قادر خواهید بود تا فایل های اکسل را مطابق آنچه مدنظر دارید به صورت runtime تولید، ذخیره یا حتی برای دانلود آماده نمایید. همچنین شما می توانید فایل های اکسل موجود را توسط توابع این کتابخانه باز نموده و محتویات آنها را استخراج نمایید.

مزایای فرآیند RUP در سیستم های نرم افزاری

11 اردیبهشت 1396 مریم سلطانی
فرآیند یکپارچه رشنال، که معمولا با RUP شناخته می شود. روشی است که با هدف تجزیه و تحلیل زمان واقعی بر روی توسعه پروژه ها طراحی شده است. این فرآیند ابداع شد تا اطمینان حاصل شود که نرم افزار و سخت افزار در اولویت های اصلی پروژه قرار گیرند. در این فرآیند تنها کار اصلی به حداقل رساندن ریسک پروژه نیست و باید موارد دیگری راهم در نظر گرفت تا از هم پاشیدگی پروژه جلوگیری کرد. از مزایای اصلی این فرآیند آیتم های زیر را می توان نام برد.

نکته مهمی که با توجه به آن می توان وب سایت موفقی داشت؟

29 فروردین 1396 مریم سلطانی
ویژگی اصلی هر وب سایت پاسخ به سوالات است و بسیاری از وب سایت های از دست رفته این نکته کلیدی را فراموش می کنند. توانایی پاسخ گویی قابلیت وب سایت شما را بالا برده و امکان پیشبرد اهداف را آسان تر می نماید.

اجزاء اصلی سند نمودار مورد کاربرد سیستم های نرم افزاری

24 فروردین 1396 مریم سلطانی
سند نمودار مورد کاربرد شامل مواردی است که می توان به دسته بندی موارد کاربرد کمک کند، تا تحلیلگران سیستم به راحتی نیازهای سیستم را بررسی و تحلیل نمایند.

معرفی و استفاده از In-Memory Caching در ASP.NET Core

22 فروردین 1396 طاها موسوی
Caching یک راهکار برای ذخیره سازی داده هایی  که مکررا نیاز به فراخوانی آنها است در یک منطقه ذخیره سازی موقت میباشد. این تکنیک کارایی و مقیاس پذیری سایت را به مقدار زیادی افزایش میدهد .  وقتی Chashing  اجرا میشود یه کپی از فایل اصلی در یک محل ذخیره سازی موقت ایجاد میشود و وقتی دفعات بعد که داده کش شده فراخوانی میشود سیستم با سرعت بیشتری نسبت به قبل اقدام به خواندن داده مربوطه میکند بنابراین با توجه به اهمیت این موضوع ASP.NET Core راهکار های مختلفی را برای کش کردن معرفی میکند مانند :  In-Memory Cache, Distributed Cache و Response Cache که در این مقاله تمرکز ما بر In-Memory Cache میباشد.

تفاوت بین ASP.NET MVC و ASP.NET Core

21 فروردین 1396 علی سلطانی
با سلام. یکی از بهترین راه‌ها برای لزوم به کارگیری از تکنولوژی‌های جدید مقایسه آن‌ها با نسخه‌های قدیم است. در این پست تفاوت بین ASP.NET MVC و ASP.NET Core را بررسی می‌کنیم.

انتشار نسخه جدید سامانه آموزش مجازی (LMS) راهبران با رویکرد جامعه مجازی

15 فروردین 1396 امیر ایران پرست
نسخه 07.00.12 نرم افزار آموزش مجازی (LMS) راهبران در پایان فروردین ماه سال 1396 منتشر خواهد شد. در این نسخه از نرم افزار دیدگاه تیم تولید مبتی بر جوامع مجازی می باشد و بر اساس ساختار Journal هسته دات نت نیوک طراحی و پیاده سازی شده است.

انواع پرتال بر حسب چگونگی پاسخگویی به نیازهای کاربران

11 مهر 1395 پویا پلاشانی
معرفی انواع پرتال ها بر اساس نوع پاسخگویی آنها به نیاز کاربرانشان

نگاهی گذرا به تاریخچه پرتال

31 شهریور 1395 پویا پلاشانی
بررسی تاریخچه نسل های مختلف پرتال. اگر در دنیای کامپیوتر به عقب بازگردیم، زمانی را خواهیم یافت که در آن سیستم‌های نرم‌افزاری به گونه‌ای متحول شدند که دیگر لازم نبود برای کار با یک برنامه، برنامه‌های دیگر بسته شوند، یعنی همزمان از چند برنامه کاربردی استفاده می‌کردیم. بدون آنکه با مشکلی مواجه شویم.امکانی که قبل از آن وجود نداشت. تاریخچه پرتال‌ها از همان زمان آغاز شد و نسلهای تکامل یافته آنها یکی پس از دیگری پا به عرصه دنیای اطلاعات گذاشتند.
بالا