قبلیقبلیGo to previous topic
بعدیبعدی Go to next topic
شما مجاز به پاسخ به پست نمی باشید.
  • نمايش چاپ
  • پست الکترونيک
صفحه 1 از 212 > >>

عضو جدید

عضو جدید

عضويت:08 مرداد 1391 12:57 ق.ظ

--

مقایسه پکیج mydnn با irandnn در نسخه 6

08 مرداد 1391 12:57 ق.ظ

سلام خدمت دوستان عزیز

من جواد همتی هستم از کارشناسان شرکت تدبیر پرداز ، مدت 4 سال است که دات نت نیوک کار می کنم و در این 4 سال تجربه نسبتا خوبی در زمینه های مختلف پورتال (راهبری ، ماژول نویسی ، طراحی اسکین ) کسب نموده ام.

شرکت تدبیر پرداز بزرگترین شرکت نرم افزاری بازار سرمایه ایران است و در زمینه تخصصی بورس و راه حل های بانکی فعالیت می کند. این شرکت بیش از 80 سایت با دات نت نیوک طراحی نموده است و تا بحال از پکیج های irandnn و mydnn استفاده نموده است.

در حال حاضر هر دو گروه پکیج دات نت نبوک فارسی 6.2.1 را ارائه کردند و انتخاب یکی از این دو پکیج یکی از وظایف ما در تدبیرپرداز شده است و لذا بنده این دو پکیج را به صورت کامل تست و بررسی کردم و با خود گفتم که نتایج این تست را در اختیار شما کاربران محترم این نرم افزار قرار دهم تا شما نیز در انتخاب پکیج ، بهتر تصمیم گیری نمائید.

قبل از هر مطلبی این نکته را عرض کنم که من مدت کوتاهی را در شرکت irandnn مشغول به کار بودم و مدت زیادی را نیز با آقای نوروزی همکار بودم و لذا هر دو گروه را به خوبی می شناسم و به توان فنی هر دو در زمینه دات نت نیوک یقین دارم.

من از 7 منظر این 2 پکیج را با هم مقایسه کردم که در زیر می توانید به تفکیک هر کدام از تفاوت ها را مشاهده نمائید.                      

1.    ترجمه فارسی پورتال

هر دو پکیج ترجمه روان و نسبتا مناسبی دارند فقط در پکیج irandnn برخی از بخش ها از جمله "مدیریت ویرایشگر متن"  و برخی گزینه های مدیریتی ترجمه نشده است و البته در پکیج mydnn نیز برخی از گزینه ها کامل ترجمه نشده است. ولی در مجموع هر دو پکیج در این زمینه گزینه مناسبی هستند.

2.    شمسی سازی پورتال

شمسی بودن تاریخ ها و همچنین تقویم شمسی از مهمترین گزینه های یک پکیج بومی شده می باشد. کد شمسی سازی در هر دو پکیج یکسان می باشد و جالب اینکه هر دو پکیج از یک تقویم شمسی استفاده کرده اند با این تفاوت که پکیج mydnn سی اس اس های زیباتری را برای تقویم استفاده نموده و تقویم زیبایی را به پورتال اضافه کرده است و همچنین در پکیج mydnn می توانید فرمت تاریخ تقویم و فعال بودن تاریخ شمسی را از بخش تنظیمات سایت تعیین نمائید.

دات نت نیوک 6 تقویم تلریک را اضافه کرده است ولی همچنان تقویم قدیمی در دات نت نیوک وجود دارد و بسیاری از نسخه های پیشین ماژول ها از جمله dnn article 9.2 , dynamic form 4, form and list 5 و ... از آن استفاده می کنند که آن تقویم نیز نیازمند بومی سازی است . irandnn آن را شمسی نکرده ولی mydnn تقویم مذکور را شمسی سازی کرده است.

3.    سازگاری با ماژول های موجود

به نظر irandnn قبل از تست نهایی پکیج را منتشر کرده!! و پکیج را با با ماژل های موجود تست نکرده است!.

بسیاری از ماژول های موجود (نسخه آخر) نظیر (faq,blog,form and list,dynamic form,zldnn faq) اصلا با این پکیج سازگاری ندارند و نکته جالب تر اینکه اگر برخی از ماژولها مثلا blog 5 را روی پکیجirandnn  نصب و استفاده نمائید سایت کلا از کار خواهد افتاد در صورتی که هیچ یک از ماژول های فوق با پکیج mydnn مشکلی نداشته  و بدرستی کار می کنند. (می توانید هم اکنون تست کنید!)

البته ناگفته نماند برخی از ماژول ها کما فی السابق همچنان با تاریخ شمسی مشکلاتی دارند و این موضوع در هر دو پکیج وجود دارد.

4.    چیدمان منو  و صفحات مدیریتی(RTL - LTR)

اگر از پکیج mydnn استفاده کنید در حالتی که زبان سایت فارسی باشد کنترل پنل و سایر صفحات مدیریتی راست چین می شوند و در سایر زبان ها به صورت چپ چین و استاندارد نسخه اصلی مشاهده می شوند که این از مزایای نسخه mydnn به شمار می آید. ولی در نسخه irandnn در هر تمام زبان ها چینش به صورت راست چین می باشد و بستگی به زبان ندارد.

یکی از ضعف های نسخه irandnn در این مورد این است که اگر از اسکینی غیر از اسکین پیش فرض irandnn استفاده کنید حتما می بایست فایل irandnn.css را به صورت دستی بارگذاری کنید تا گزینه ها راست چین شوند در غیر اینصورت گزینه های کنترل پنل و سایر صفحات مدیریتی به صورت چپ چین نمایش داده می شوند !

5.    امکانات شبکه اجتماعی

حتما می دانید که یکی از ویژگی های نسخه جدید دات نت نیوک امکانات ایجاد شبکه اجتماعی در هسته دات نت نیوک است ! ماژول های journal , member directory , message center , view profile از ابزارهای ایجاد شبکه اجتماعی در نسخه جدید dnn هستند.

هر دو پکیج این ماژول ها را به صورت کامل فارسی کرده اند و هر دو سعی کردند ترجمه ای مشابه فیس بوک داشته باشند تا جذابیت بهتری برای کاربران و مخاطبان داشته باشد ولی تفاوت هایی در این 2 پکیج وجود دارد که توضیح خواهم داد!.

دموی شبکه اجتماعی پکیج mydnn

دموی شبکه اجتماعی پکیج irandnn

همانطور که از لینک های فوق مشخص است mydnn از تمپلیت های زیبایی برای شبکه اجتماعی استفاده کرده است که این یک امتیاز محسوب می گردد و irandnn صرفا تمپلیت پیش فرض دات نت نیوک را راست چین کرده است.

همچنین در بحث شبکه اجتماعی 2 ایراد در نسخه irandnn وجود دارد : اول اینکه در این پکیج اگر در هنگام ثبت نام ، نام قابل نمایش کاربری فارسی وارد شده باشد مثلا "علی حسینی" امکان جستجوی این کاربر در ماژول فهرست کاربران(member directory) وجود ندارد و همچنین دیگر نمی توان به این کاربر از طریق ماژول مرکز پیام (message center) پیامی ارسال نمود !. دوم هم اینکه اگر در دموی فوق دقت کنید در پکیج irandnn زمان نمایش داده نمی شود و فقط می نویسد (روز پیش ، دقیقه پیش و ...) یعنی عدد مربوطه را نمی نویسد مثلا 5 روز پیش یا 10 دقیقه پیش . و این مشکل در سایر بخش هایی که زمان را به این شکل می نویسند وجود دارد (از جمله ژورنال ، رویدادهای کاربر ، پیام های کاربر و...)

6.    سازگاری با مرورگرهای مختلف

هر دو پکیج mydnn  و irandnn با مرورگرهای firefox , chrome , opera , ie8+ سازگار می باشند با این تفاوت که پکیج irandnn با ie7  سازگاری ندارد و انقدر به هم ریخته است که اصلا نمی توان با مرورگر ie7 کار کرد. ولی پکیجmydnn  با مروزگر ie7 سازگار می باشد و مشکل خاصی ندارد.

فراموش نکنیم هنوز هم تعداد استفاده کنندگان ie7 خصوصا در سازمانهایی که ویندوز xp دارند کم نیست !

7.    تغییر در سورس دات نت نیوک

اگر جزو برنامه نویسان دات نت مایکروسافت هستید و همچنین از دات نت نیوک استفاده می کنید مسلما سورس دات نت نیوک برای شما اهمیت دارد و از طرفی اگر تمایل دارید از پکیجی استفاده کنید که کمترین تغییرات را در هسته اعمال کرده باز هم سورس پکیج برای شما اهمیت خواهد داشت که ببینید در چه بخش هایی تغییرات اعمال شده است.

به نظر هر دو پکیج تغییر خاصی را در سورس اعمال نکرده باشند مگر در راستای شمسی سازی تاریخ و تقویم شمسی.

اگر سورس irandnn را باز نمائید یک پروژه جدیدی در فولدر Additional  با نام DotNetNuke.WebUtility می بینید که این فولدر و این پروژه در سورس اصلی دات نت نیوک وجود ندارد !! جالب اینجاست که با زبان vb.net هم هست (وجود این پروژه خیلی برایم عجیب بود چرا که سورس دات نت نیوک از نسخه 6 به بالا سی شارپ شده و وجود این پروژه آنهم vb.net خیلی تعجب آور بود !!).

8.    جمع بندی

نقاط قوت پکیج mydnn :

ü       ترجمه صریح و روان فارسی

ü       شمسی سازی تاریخ ها (در حالتی که زبان سایت فارسی باشد شمسی در غیر این صورت میلادی)

ü       تقویم جاوا اسکریپتی شمسی با تم زیبا در حالت زبان فارسی + تنظیمات تقویم در بخش تنظیمات سایت

ü       چیدمات راست چین در حالت زبان فارسی و چپ چین در سایر زبان ها

ü       یکپارچگی با هسته دات نت نیوک و عدم وجود کدهای اضافی (به جز بخش های مربوط به شمسی سازی)

ü       اضافه نمودن اسکین زیبای فارسی / انگلیسی با منوی مگا منو

ü       بومی سازی اسکین و کانتینر پیش فرض دات نت نیوک

ü       طراحی تمپلیت گوگل پلاس برای بخش پروفایل کاربران

ü       افزودن ویرایشگر سبک و زیبای ck editor در کنار ویرایشگر محبوب تلریک

نقاط ضعف پکیج mydnn :

ü       ترجمه پورتال به صورت 100% انجام نشده و در برخی بخش ها تعدادی از گزینه ها همچنان لاتین است

--------------------------------------------------------------------------------

نقاط قوت پکیج irandnn :

ü       ترجمه صریح و روان فارسی

ü       شمسی سازی تاریخ ها (در حالتی که زبان سایت فارسی باشد شمسی در غیر این صورت میلادی)

ü       تقویم جاوا اسکریپتی شمسی در حالت زبان فارسی

ü       یکپارچگی با هسته دات نت نیوک و عدم وجود کدهای اضافی (به جز بخش های مربوط به شمسی سازی)

ü       بومی سازی اسکین و کانتینر پیش فرض دات نت نیوک

ü       نمایش فارسی عنوان ماژول ها در لیست ماژول ها

ü       حذف نام اسرائیل از لیست کشورها

نقاط ضعف پکیج irandnn :

ü       ترجمه پورتال به صورت 100% انجام نشده و برخی بخش ها همچنان لاتین است

ü       این پکیج با ماژول های جدید از جمله blog,faq,dynamic form,form and list,… سازگار نیست و با خطا مواجه می شود

ü       چیدمان صفحات در سایر زبان ها راست چین می باشد و در زبان انگلیسی چپ چین نمی شود

ü       اگر از اسکینی غیر از اسکین پیش فرض irandnn استفاده کنید باید برای راست چین نمودن بخش های مدیریتی فایل skin.css را دستی بارگذاری نمائید

ü       با مرورگر ie7  سازگار نیست

ü       در بخش پیام ها و همچنین فهرست کاربران کاربران با نام نمایشی فارسی جستجو نمی شوند و در واقع نمی توان به این کاربران پیامی ارسال نمود

ü       نمایش زمان در ژورنال کاربران و همچنین پیام ها و رویدادهای کاربران نمایش داده نمی شود

امیدوارم این مقاله کمکی هر چند کوچک به جامعه دات نت نیوک ایران کرده باشد .

موفق و سلامت باشید

0

عضو جدید

عضويت:08 مرداد 1391 08:50 ب.ظ

--

عطف به: مقایسه پکیج mydnn با irandnn در نسخه 6

08 مرداد 1391 08:50 ب.ظ

همانطور که همکار سابقمان جناب آقای همتی اشاره نمودند، در شرکت تدبیر پرداز مشغول کار می باشند و سایر اوقات خود را صرف ارائه خدمات به کاربران DotNetNuke بر روی mydnn.ir می نمایند و این موضوع و در کنار آن ارائه این post (اولین پست پس یک سال جدایی از تیم) در فروم IranDnn، ممکن است باعث بروز سردرگمی در کاربران این حوزه شود و تلاش شده که پاسخ مناسبی به این بررسی ارائه شود.

به هر حال جای خرسندی است که دوستانی مثل آقای همتی که قبلاً در مجموعه IranDnn فعالیت داشته اند هم اکنون از دانش فنی خود در جهت ارائه راهکارهای بهتر به مشتریان و کاربران استفاده می کنند و از این دوستان در همین جا بابت وقت نسبتاً زیادی که صرف این موضوع نموده اند کمال تشکر را داریم زیرا نشان دهنده اهمیت کیفیت کار ما برای سایر تیم های فعال در این حوزه می باشد.

مواردی در خصوص هسته IranDnn بیان شده و وظیفه این تیم است که شبهات بوجود آمده را شفاف نماید، لذا موضوع با تیم فنی مطرح و نتیجه به شرح ذیل ارائه می گردد :

* نکته اساسی و مهمی که تیم توسعه در فارسی سازی هسته نسخه 6 در نظر گرفته است، به حداقل رساندن تغییرات در هسته و قالبهای پیش فرض ارائه شده توسط DotNetNuke می باشد. توجه داشته باشید مجموعه IRANDNN به لحاظ داشتن کارفرمایان سازمانی با مقیاس بزرگ به این نتیجه رسیده است که برای بومی سازی نرم افزار، باید حداقل تغییر و دستکاری شکل بگیرد و اگر قرار است هسته نرم افزار با معماری بسیار خاصی که دارد دستخوش تغییر شود، فقط در موقعیتی باشد که لزوم آن به لحاظ فنی واقعاً وجود داشته باشد. می دانیم که معماری این نرم افزار که توسط یک تیم مجرب تولید شده است با اعمال تغییرات توسط دو یا سه نفر، آن هم فقط به دلیل ایجاد ظاهر موجه، می تواند تبعات زیان آوری برای کاربر عام داشته باشد چه رسد به بهره بردار سازمانی که می خواهد از آن به عنوان بستر توسعه سایر نرم افزارهایش استفاده کند.

به علاوه سعی شده است از قابلیت های نوین نظیرCSS3  نیز استفاده شود.

لذا اینکه دوست عزیزمان به موضوع IE7  اشاره نموده اند، باید عرض کنیم که نمی توان هم از تکنولوژی روز بهره گرفت و هم هیچ تغییری در بستر بهره برداری خود ندهیم. IE7 علاوه بر مشکلاتی که در نمایش قالب ها دارد، دارای مشکلات امنیتی نیز می باشد که در لینک زیر می توان دید.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/gg699425.aspx

با توجه به این که بخش اعظمی از مخاطبان این مجموعه شامل ارگان های دولتی بزرگ بوده و آن ها در دریافت سرویس پورتال بسیار ریزبین می باشند لذا در حوزه مسائل امنیتی PEN TEST  را لحاظ می نمایند و یکی از موارد این test بروز بودن مرورگرها است که بایست رعایت نمایند.

این نکته را فراموش نکنیم که اسکین ارائه شده همراه پکیج دقیقا همان نمونه ارائه شده توسط DotNetNuke است که RTL شده، آن هم نه با تغییر در فایلهای اصلی هسته نظیر default.css بلکه با اصلاح شرایط نمایش توسط irandnn.css.

در رابطه با irandnn.css همانطور که عرض شد جهت تصحیح نمایش پنل های مدیریتی و style های پیش فرض است و از قواعد استاندارد CSS 3 استفاده شده ودلیل جدا نمودن این فایل به این خاطر است اگر لازم شد پوسته انگلیسی طراحی شده و بهره برداری شود از این CSSها دیگر استفاده نگردد که باعث افزایش سرعت در تولید، کاهش حجم تغییرات، مدیریت بهتر ساختار پوسته ها، درک بیشتر تولید پوسته در آموزش ها و .... برای کاربران و توسعه دهندگان می شود.

موضوع بعدی که به آن اشاره شده است تغییر direction از RTL به LTR و بلعکس همزمان با تغییر زبان است و این موضوع به عنوان یک نقطه قوت درmydnn و ضعف در IranDnn مطرح شده است. طی حدود یک دهه کار در حوزه طراحی گرافیکی پوسته با قالب های و ساختار های گوناگون و متفاوت به این نتیجه رسیدیم که اساسا در طراحی پوسته های فارسی و انگلیسی، به لحاظ استفاده از فونت های متفاوت در دو زبان، تغییر رنگ و ریزه کاری های دیگری که از حوصله این بحث خارج است، تفاوتهای بسیاری بین این دو وجود دارد، لذا در طراحی پوسته نیازی به تغییر direction نبوده و نخواهد بود.

اگر نگاه دقیق تری به نمونه ای که توسط mydnn تولید شده و در post آقای همتی لینک آن موجود است بیاندازیم، متوجه خواهیم شد که بواسطه تغییر زبان تنها direction  صفحه و عناوین صفحات (که آن هم در یکی از فایل ها هسته قرار داده شده است و همراه پکیج توسط کاربران دانلود می شود) تغییر می نماید و عملا کاربرد عملیاتی مشخصی ندارد. اگر کار بصورت کاربردی قرار بود صورت پذیرد می بایستی محتوای صفحه نیز همراه با تغییر زیان، تغییر کند یا اینکه CSSهای پوسته به زبان متصل شده و با تغییر زبان علاوه بر Direction تغییرات بهتری ارائه می شد که این امر نیز باعث تغییرات بسیاری در هسته و دستکاری در معماری آن می شود و توجیح ندارد.

البته همانطور که ایشان می دانند و در مدتی که در تیم IranDnn مشغول همکاری بودند، تجربه نمودند، موضوع تغییر direction  در ماژول هایی که توسط این تیم پیاده سازی شده است، لحاظ می گردد؛ زیرا ممکن است ماژول هم در پورتال انگلیسی و هم در پورتال فارسی مورد استفاده قرار گیرد و ما خوشحالیم که این ایده توانسته تسری پیدا کند.

اگر بخواهیم موضوع مرورگر، چیدمان در زبان های مختلف وIE7  را ببندیم، خوب است به این نکته اشاره کنیم که پوسته های نسخه 6 توسعه یافته توسط این تیم مانند نمونه هایی که در ذیل ارائه شده است دارای چیدمان پایدار در تمامی نسخه های مرورگرهای عمومی می باشد :

http://www.amar.org.ir

http://www.igmc.ir

مشکل IE7 در پکیج ارائه شده موضوع تاثیر گذاری در انتخاب پکیج نمی تواند باشد و بیشتر به توسعه دهنده پوسته بر می گردد و اینکه چگونه پوسته را طراحی، پیاده سازی و تحویل مشتری می دهد.

موضوع بعدی بروز اشکال در ماژول های استفاده شده روی این پکیج است، با توجه به این که %20 مشتریان این مجموعه هم اکنون از همین پکیج استفاده می نمایند و تمامی ماژول های ارائه شده روی نسخه قبلی (شامل ماژول هایی که آقای همتی ذکر کردند) هم اکنون در حال کار می باشد، لذا انتظار می رود در صورتی که ایشان به مشکلی در استفاده از ماژول های ما برخورده اند، با تیم فنی مجموعه، تماس بگیرند و موارد را قید کنند.

در خصوص ترجمه هم، قسمت کوچکی از ترجمه باقیمانده که مربوط به بخش تنظیمات ویرایشگر است که دارای حجم زیادی بوده و در دست ترجمه است و در Releaseهای بعدی ارائه می شود. در ضمن خاطر نشان می کنیم این بخش بهتر است توسط کاربران عادی تغییر ننماید زیرا باعث بروز اشکال در کارکرد ویرایشگر متن می شود. اخیرا چند مورد برای کاربران پیش آمده بود که تنظیمات Reset شد.

* موضوع مشابه بودن تقویم هسته نیز برای ما جالب بود و بد نیست گفته شود که این تقویم به مدت 3 سال روی نرم افزار BPMS  تیم IranDnn در حال کار و تست بوده که در نهایت این تیم تصمیم گرفت آنرا به هسته نسخه 6 پورتال منتقل کند.

مجدداً یاد آور می شویم :

1-   تیم توسعه IranDnn سعی کرده کمترین میزان تغییرات را وارد هسته نماید تا در نسخه های بعدی بتواند سرعت عمل بهتری داشته باشد و تنها موضوعی که از آن گذشته، نمایش ساختار پوسته پیش فرض Package در IE7 است. اینکه این موضوع چقدر در انتخاب موثر است، تصمیم با خود کاربران می باشد.

2-   در تغییرات اعمال شده هیچ گونه ساختار شکنی در معماری هسته صورت نگرفته است. مستندات این تغییرات متعاقباً در آدرسwiki.irandnn.ir  منتشر خواهد شد.

نکته بسیار مهم برای کاربران : موضوعی مانند انتخاب پکیج فقط یک انتخاب جهت نصب و راه اندازی نیست، بلکه انتخاب راه و روشی است که در آن می خواهیم قدم برداریم و با افراد و یا مجموعه هایی وارد تعامل شده و خدمات و سرویس دریافت نماییم، تیم IranDnn قریب یک دهه فعالیت انحصاری در این حوزه را در کارنامه خود دارد و از زیر ذره بین مجموعه های سازمانی و دولتی بزرگ نظیر فناوری اطلاعات قوه قضاییه، سازمان اتکا، مرکز آمار ایران، سازمان میراث فرهنگی و... گذشته است. پیمودن این راه آسان نبوده و نخواهد بود ولی این تیم به هیچ وجه از کنار نیاز ها و درخواست های کاربران به راحتی نمی گذرد.

اعضای این تیم در زمینه وب و پورتال دارای تخصص و صاحب فکر و نظر هستند و فعالیت خود را روی پورتال DotNetNuke متمرکز نموده اند، نه اینکه در حوزه های دیگری فعالیت نموده و وقت خالی خود را صرف موضوع پورتال و ارائه پکیج نمایند؛ این بدین معناست که حداقل تعهد کاری لازم نسبت به دریافت کنندگان خدمات پورتال در این مجموعه وجود دارد و هدف ارائه خدمات شایسته تر به مشتریان قرار داده شده و امیدواریم بتوانیم قدم های خوبی در این راستا برداریم.

در پایان سخنی با همکار قدیمی خودمان :  آقای همتی شما به عنوان یکی از اعضای فعال سایت mydnn اگر این مقایسه را در سایت خودتان طرح می کردید، کاملاً قابل درک بود که خواسته باشید خروجی گروه خود را موجه جلوه دهید، البته اخلاق حرفه ای حکم می کرد که این کار را نه با غرض ورزی بلکه صرفاً با بیان نقاط قوت کارتان انجام دهید، ولی آیا طرح این مطلب مغرضانه در سایت ما آن هم وقتی فقط با همین یک پست وارد سایت ما می شوید، واقعاً برای کمک به انتخاب بهتر کاربران بوده است؟؟؟

0

عضو جدید

عضو جدید

عضويت:08 مرداد 1391 09:50 ب.ظ

--

08 مرداد 1391 09:50 ب.ظ

جناب آقای زهفروش چرا انشاء می نویسید !؟ چرا قصد دارید با به رخ کشیدن مشتریان ایران دی ان ان از اصل مطلب فرار کنید !؟

من 2 پکیج را با یکدیگر مقایسه کردم و نقاط ضعف و قوت هر دو را نوشتم و در نهایت این کاربران هستند که تصمیم می گیرند از کدام پکیج استفاده کنند !

شما که ادعا می کنید هیچ تغییری در هسته انجام ندادید بد نیست بدانید نسخه اصلی دات نت نیوک با IE7 کاملا سازگار است و هیچ مشکلی با این مرورگر ندارد پس حتما تغییری دادید که پکیج شما با این مرورگر هیچ سازگاری ندارد !

جناب زهفروش تا جائی که بنده مطلعم مای دی ان ان 1 ماه قبل شما نسخه 6.2 را منتشر کرد پس مسلما این گروه کپی برداری از شما نداشته ولی در مورد عکسش مطمئن نیستم !

نکته آخر هم اینکه جناب آقای مهندس ما که با هم خدای نکرده دعوا نداریم که خواسته باشیم غرض ورزی کنیم !؟ درسته ؟

پس شما لطف کنید روی همین آدرس demo.irandnn.ir ماژول های DnnFaq 05.00.01 و یا Blog 5 و یا Dynamic Form 4 را نصب کنید و خود تست کنید ببینید اصلا با این پکیج شما این ماژول ها کار می کنند یا خیر !؟

در ضمن جناب مهندس شما که ادعای عدم تغییر کد هسته دات نت نیوک را دارید می توانید توضیح دهید وجود DotNetNuke.WebUtility در سورس شما چیست !؟ این پروژه در سورس اصلی وجود ندارد !! جالبتر اینکه این پروژه با vb.net هم هست و سورس اصلی دات نت نیوک با سی شارپ !!!

فراموش نکنید برای یک سایت که ادعای مرجع بودن یک نرم افزار را دارد خیلی بد است که فاصله بین 2 نسخه آخری آن بیش از یک سال باشد !!(نسخه 5.6.2 اردیبهشت 90 نسخه 6.2.1 تیر ماه 91 !!! - این نسخه های ما بین هم پیشکش !)

جناب مهندس ای کاش به جای این همه سر و صدا و عرض اندام مشتریان irandnn ، به کاربران قول می دادید که در نسخه بعدی تمامی این مشکلات برطرف می گردد

موفق و پیروز باشید

0

عضو جدید

عضويت:09 مرداد 1391 12:56 ق.ظ

--

09 مرداد 1391 12:56 ق.ظ

با سلام و احترام

جالب جمع همه دوستان و همکاران قدیمی من جمعه ! (آقای همتی - آقای زه فروش ، و سایر عوامل مخفی )

جالبه من خودم چند وقت پیش به خاطر پروژه ای که بهم پیشنهاد شد منتظر بودم تا نسخه 6.2 irandnn منتشر شود و از آن نسخه استفاده کنم و از این بابت از این مجموعه به خاطر انتشار نسخه فارسی متشکرم ولی حقیقتش من هم کمی با مشکل در این نسخه مواجه شدم و امیدوارم که این موارد هر چه سریعتر از سوی تیم فنی irandnn مرتفع گردد

من قصد جسارت به آقای زهفروش را ندارم و ارادت خاصی برای کمک هایی که به بنده کردند نسبت به ایشان دارم! ولی تا آنجایی که من از سطح آگاهی های ایشان خبر دارم توی بومی سازی هسته DNN نقشی نداشته اند ؛البته پویا جان عذر خواهی میکنم،ولی من احساس میکنم که این پست توسط شما پاسخ داده نشده است،امیدوارم که احساس من درست باشد و تا آنجایی که با ادبیات مدیران آن مجموعه آشنا هستم حدس اینکه این پست را چه کسی جواب داده است کار سختی نیست ... !!

تا آنجائی که بنده آقای همتی را می شناسم (دوست قدیمی بنده ) ایشان قصد حاشیه سازی و غرض ورزی نداشتند بلکه با این کار قصد خدمت به جامعه دات نت نیوک ایران را داشتند و متاسفانه مدیران مجموعه irandnn هستند که همچون برخی از مسئولین به جای پاسخ گویی به مشکلات جاری و تلاش در راستای رفع این مشکلات بحث را به حاشیه کشانده و از اصل مطلب دور شده اند

و در آخر هم امیدوارم مدیران سایت با حذف این پست صورت مسئله را پاک نکنند و جوابگوی مشکلات این نسخه باشند

با تجدید احترام.

0

Advanced Member

Advanced Member

عضويت:09 مرداد 1391 01:16 ق.ظ

--

09 مرداد 1391 01:16 ق.ظ

با سلام به خدمت دوستان عزیز گذشته، حال و آینده
          نیاز به زیاده گویی نیست، در توضیحات آقای زهفروش به موارد به صورت کامل اشاره شده است. البته که در پاسخگویی به پست ها و مواردی که مطرح می شود نیاز به ارسال چندین پاسخ نخواهد بود و ممکن است پاسخی که داده می شود نتیجه بررسی چند نفر باشد.

البته که فرآینده بومی سازی نسخه جدید پرتال Irandnn کاری است تیمی و نتیجه فعالیت چند هفته ای برخی از همکارانم و تا آنجایی که من در جریان هستم کل بخش فرآیند بازنگری، فارسی سازی بسته زبان، پیاده سازی نسخه جدید محتوا بر اساس وب سایت اهدا عضو توسط دوست گرامی ما آقای ذهفروش صورت گرفته است و ایشان هم از همکاران بسیار فعال ما در این حوزه می باشند. حال آنکه امداد غیبی کاذب چگونه به برخی دوستان می رسد را من مطلع نیستم.

تنها یک مورد از مشکلاتی که که دوستان در پست ها مطرح نموده اند توسط برخی از مشتریان ما نیز گزارش شده است که بنا بود در نسخه های جدید مرتفع شود. در غیر اینصورت مشکلات مطرح شده نقطه ضعفی تلقی نمی شود و روند بومی سازی پکیج Irandnn به این صورت بوده است.

موفق باشید

0
            شما مجاز به پاسخ به پست نمی باشید.
            • نمايش چاپ
            • پست الکترونيک
            صفحه 1 از 212 > >>
            بالا