Let’s travel together.

8 پلتفرم پورتال سازمانی برتر دنیا

زمان مطالعه: 4 دقیقه

وقتی به دنبال توسعه پورتال سازمانی خود هستید، مشهورترین ارائه‌دهنده‌های خدمات را بررسی می‌کنید و سعی می‌کنید قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی که برای سازمان شما ضروری و مهم است، را مشخص و تعریف کنید. اپلیکیشن‌های زیر توسط بزرگترین شرکت‌ها مورداستفاده قرار گرفته‌اند. حال ببینیم این کمپانی‌ها چطور کارهای روزانه سازمان خود را توسط این برنامه‌ها سازماندهی کرده‌اند. با بررسی موارد زیر می‌توانید پلتفرم پورتال مناسب خود را انتخاب کنید.

پلتفرم پورتال Red Hat JBoss

پلتفرم پورتال Red Hat JBoss

Red Hat of Jboss امکان ایجاد پورتال سازمانی، دسترسی به سامانه مدیریت پروژه، CRM، ایمیل شرکتی را فراهم می‌کند. ماهیت منبع باز آن، سفارشی‌سازی و یکپارچه‌سازی انعطاف‌پذیر را تضمین می‌کند. گرچه پلتفرم پورتال Red Hat JBoss یکی از سرآمدان در میان ارائه‌دهندگان نرم‌افزارهای سازمانی است، عملکرد آن در مقایسه با دیگر پلتفرم‌های منبع باز، پیچیده‌تر است.

پورتال سازمانی SAP

پلتفرم پورتال سازمانی SAP

پورتال سازمانی SAP بخشی از مجموعه ابزارهای SAP NetWeaver است. طراحی کاربر محور پیشرفته و شهرت اثبات شده SAP به عنوان یکی از قابل اعتمادترین فروشندگان نرم‌افزار برای شرکت‌های B2B، مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است. ادغام با مجموعه اپلیکیشن‌های فیوری SAP به مدیریت مصوبات گردش کاری، وظایف سلف سرویس، ساماندهی فعالیت‌ها، دسترسی سریع به اطلاعات مرتبط و موارد دیگر با یک UX در سطح مصرف‌کننده، کمک می‌کند. دسترسی مبتنی بر نقش به فرآیندهای بیزنسی، جریان کاری را تسهیل می‌کند. SAP چارچوب‌های توسعه چندگانه برای ایجاد یک اکوسیستم مرتبط برای کسب و کار شما را پشتیبانی می‌کند. در عین حال، فقدان یک سیستم مدیریت محتوای متمرکز و روش‌های ساده سفارشی‌سازی، مسئولان را مجبور به جستجوی یک راه‌حل مطلوب‌تر می‌کند.

SharePoint

پلتفرم پورتال شیرپوینت

شیرپوینت یک سیستم تشریک مساعی برای شرکت مایکروسافت است که توسط شرکت‌ها به عنوان پورتال سازمانی استفاده می‌شود. شهرت این سیستم به دلیل قابلیت‌های بالایی است که دارد و می‌تواند یک اینترانت مطمئن برای سازمان‌ها ایجاد کند. به علاوه، با وجودی که مایکروسافت مدل‌های پرداختی مختلفی را ارائه داده است، با این وجود شیرپوینت به نظر مناسب‌ترین است. هزینه آن نیز کمتر و به صرفه‌تر از برنامه‌های مشابه است.

پورتال وب IBM

پلتفرم پورتال IBM

شرکت جهانی IBM به مشتریان کمک می‌کند تا با استفاده از پورتال وب IBM برتری رقابتی پیدا کنند. انعطاف‌پذیری و سازگاری آن سبب شده مورد توجه بسیاری از شرکت‌های بزرگ قرار بگیرد و ابزارهای اجتماعی نیز ارتباطات درون سازمانی را سرعت داده است. این پورتال، شخصی‌سازی چندپارامتری (نقش، موقعیت جغرافیایی، زبان و …) ارائه می‌دهد، همچنین پوسته و تم‌های مختلف، عناصر کنترل و رابط راحت، مانند بنرها و نویگیشن‌ها که تجربه کاربری پیشرفته‌ای را ایجاد می‌کند. مهمترین عامل بازدارنده مشتریان، پیچیدگی بیش از حد این سولوشن است.

پورتال ابری وب سنتر

پلتفرم پورتال اوراکل

هدف پورتال وب ابری  Oracle، ایجاد یک راه‌حل قابل اعتماد برای ساخت پرتال سازمانی است. اوراکل در میان همه تولیدکنندگان نرم‌افزار، اهمیت زیادی به قابلیت توسعه می‌دهد. وجود یک کتابخانه بزرگ از مولفه‌های قابل استفاده مجدد، زمان توسعه را کاهش می‌دهد، طوری که با یک کلیک ساده و پشتیبان‌گیری اتوماتیک، روند تعمیر و نگهداری ساده‌سازی شود. این بیزنس‌ها را کمک می‌کند تا در چشم بر هم زدنی یک پورتال وب پویا بسازند که به خوبی در هر دیوایسی کار کند و بتواند مشتریان، شرکا و کارمندان را در هر زمان و هر مکانی به هم ارتباط دهد. یکی از عللی که کمتر به این پلتفرم توجه می‌شود، این است که معمولا یافتن و کار کردن با نرم‌افزار شرکتی مرتبط برای مشتریان سخت است.

Liferay

پلتفرم پورتال لایفری

پورتال رایفری یک نرم‌افزار پرتال سازمانی است که برای فراهم کردن دسترسی مرکزی به برنامه‌های سازمانی در یک مکان طراحی شده است. گاهی به عنوان یک سامانه مدیریت محتوا (CMS) یا یک پلتفرم برای اپلیکیشن‌های وب که در جاوا توسعه داده شده است، معرفی می‌شود. هدف اصلی آن، قدرت‌دهی به اینترانت و اکسترانت شرکتی است.

DNN

پلتفرم پورتال دی ان ان

پلتفرم دی‌ان‌ان بر چارچوب .NET ساخته شده و طراحی آن به گونه‌ای است که استفاده از آن آسان باشد، بدون آنکه نیاز به دانش برنامه‌نویسی خاصی داشته باشد. از ویژگی‌های پلتفرم دی‌ان‌ان این است که شامل طراحی پوسته می‌شود که کمک می‌کند ظاهر وبسایت به راحتی تغییر یابد و قابلیت ترکیب ماژول‌های شخص ثالث را می‌دهد که به قابلیت‌های آن می‌افزاید. از آنجا که CMS از چندمالکیتی پشتیبانی می‌کند، چندین سایت می‌توانند با معماری واحدی ساخته شوند.

Joomla

پلتفرم پورتال جوملا

جوملا یک پلتفرم منبع باز است که روی هر وبسایت و اپلیکیشنی می‌تواند ساخته شود. این یک سامانه مدیریت محتوا (CMS) است که سایت شما را به MySQLi, MySQL یا دیتا بیس PostgreSQL متصل می‌کند تا مدیریت محتوا انجام دهد و ارسال محتوا هم برای مدیر سایت و هم بازدیدکننده آسانتر شود.

سخن آخر

در این مطلب تعدادی از ارائه‌دهندگان پورتال سازمانی را معرفی کردیم که هر یک نقاط قوت و ضعف خودشان را دارند. از این میان باید تصمیم بگیرید بهترین پلتفرم برای کسب و کار شما کدام است. با توجه به قابلیت‌ها و راحتی استفاده، پیشنهاد ما DNN است؛ دی‌ان‌ان هر سال با ورژن جدید بهتر می‌شود. پوسته‌ها، لایه‌ها و ماژول‌های آن مدام رو به پیشرفت هستند. موتورهای اسکینینگ دی‌ان‌ان بسیار انعطاف‌پذیر است و استفاده از آن آسان است، از متخصص html می‌تواند از آن استفاده کند تا مشتریان تازه کار. در مطالب دیگر این مجله توضیحات بیشتری در خصوص دی‌ان‌ان می‌توانید مطالعه کنید.

مطالب مشابه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.