مجله اینترنتی تخصصی نرم افزار

دراپ شیپینگ چیست؟ کسب و کار خود را با کم‌ترین سرمایه راه‌اندازی کنید

زمان مطالعه: 9 دقیقه

تا کنون به این موضوع فکر کرده‌اید که چگونه می‌توانید بدون داشتن فروشگاه، تجارت الکترونیک انجام دهید؟ انجام این کار با دراپ شیپینگ (dropshipping) امکان‌پذیر است. به وسیله دراپ شیپینگ می‌توانید بدون داشتن مکان فیزیکی و در مدت کوتاهی یک فروشگاه آنلاین تاسیس کنید.

تا پایان این مطلب همراه ما بمانید تا به شما بگوییم دراپ شیپینگ چیست و چه کاربردی دارد.

دراپ شیپینگ چیست؟

سایت Wikipedia مفهوم Dropshipping را به این شکل تعریف می‌کند:

دراپ شیپینگ نوعی تجارت خرده فروشی است که در آن فروشنده سفارشات مشتری را می‌پذیرد، اما انباری برای نگهداری از کالاهای فروخته شده، ندارد، بلکه در نوعی مدیریت زنجیره تامین، سفارشات و جزئیات حمل و نقل آن‌ها را به تولید کننده، عمده فروش یا یک خرده فروش دیگر تحویل می‌دهد. سپس کالا را مستقیما به مشتری ارسال می‌کند.

اگر بخواهیم به طور خلاصه بگوییم دراپ شیپینگ چیست، باید بیان کنیم که در این روش، فروشنده، کالا را از انبار خود به فروش نمی‌رساند، بلکه کالا را از شخص یا فروشگاه دیگری خریداری کرده و به دست مشتری می‌رساند.

dropshipping

طبیعتا در این روش، مخارج اضافی مانند هزینه‌های انبار داری یا نگرانی بابت عدم موجودی کالا وجود ندارد، چرا که فروشنده، سفارشات را از تولید کننده، عمده فروش یا سایر خرده فروشان تهیه می‌کند. این موضوع باعث می‌شود در صورت استفاده از خدمات شیپینگ، نسبت به سرمایه گذاری، نگرانی و دغدغه‌ای نداشته باشید و به راحتی هزینه‌های خود را کاهش دهید. در واقع، dropshipping برای افرادی که می‌خواهند با کم‌ترین میزان ریسک وارد بازار شوند، بهترین گزینه است.

مزایای استفاده از دراپ شیپینگ چیست؟

همان طور که گفتیم دراپ شاپینگ یک الگوی تجارت مناسب و بدون رسیک است. به این دلیل که کالای شما همیشه در دسترس است و بابت موجودی آن هیچ نگرانی ندارید. Dropshipping این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در مورد چگونگی انتخاب و بازاریابی محصولات، چیزهای زیادی یاد بگیرید. اما مزایای دراپ شیپینگ چیست که تا این حد از محبوبیت برخوردار است؟ مواردی که در ادامه ذکر می‌کنیم نشان می‌دهد که Dropshipping، یک مدل مناسب برای رونق کسب و کار شماست.

سرمایه کم‌تری لازم است

حتما تا اینجا متوجه شده‌اید که بزرگ‌ترین مزیت dropshipping، به راه انداختن یک کسب و کار الکترونیکی بدون نیاز به سرمایه زیاد است. با این روش، شما بدون هیچ سرمایه‌ای می‌توانید شروع به دسته بندی محصولات کنید. علاوه بر این، فقط محصولاتی را می‌خرید که مشتریان مبلغ آن‌ها را پرداخت کرده‌اند. از آنجا که در این روش، برای سرمایه گذاری بر روی محصولات پولی پرداخت نکرده‌اید، در صورت شکست، متحمل ریسک کمتری خواهید شد.

کار خود را به آسانی شروع کنید

در این روش به صورت فیزیکی با محصولات سر و کار ندارید و نگرانی‌هایی مانند: مدیریت انبار، مدیریت کالاها، بسته بندی محصولات، ارسال سفارشات، پیگیری موجودی، حسابداری و… برای شما ایجاد نخواهد شد. بنابراین آسان‌تر می‌توانید کار خود را شروع کنید.

مخارج کلی کمتری خواهید داشت

در این روش نیازی نیست با خرید موجودی یا مدیریت انبار درگیر شوید، بنابراین هزینه‌های کلی بسیار کم‌تر است. هر چند که ابتدا با یک لپ تاپ و پرداخت چند هزینه جزئی کار خود را شروع می‌کنید، اما با پیشرفت کار هزینه‌ها نیز افزایش پیدا خواهند کرد. اما در مقایسه با شیوه‌های سنتی فروش، باز هم بسیار کم‌تر خواهند بود.

محیط کار انعطاف پذیری را تجربه خواهید کرد

مهم نیست در کدام نقطه قرار دارید، فقط کافی است که به اینترنت متصل باشید. این امر باعث می‌شود به راحتی کسب و کار کوچک خود را مدیریت کنید.

انتخاب گسترده‌ای از محصولات برای فروش

از آنجا که نیازی نیست محصولاتی که قصد فروش آن‌ها را دارید، خریداری کنید. می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای مجموعه‌ای از محصولات را در فروشگاه اینترنتی خود لیست کرده و به مخاطبان ارائه دهید.

در صورت افزایش حجم سفارشات، هیچ مشکلی نخواهید داشت

در صورتی که فروش محصولات خود را به روش سنتی انجام دهید، زمانی که حجم سفارشات بالا رود، ادامه کار سخت و گیج کننده خواهد بود. اما در روش دراپ شیپینگ، بیشترین زحمت فرآیند سفارش، بر عهده تامین کنندگان است و شما مشکل چندانی نخواهید داشت.

معایب استفاده از دراپ شیپینگ چیست؟

هر چیزی که از آن صحبت می‌کنیم، حتی اگر بهترین کیفیت و بالاترین سطح خدمات را هم داشته باشد، در نهایت با ضعف و نقص همراه است. Dropshipping هم معایبی دارد، که در این بخش به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

معایب

سود کم‌تری خواهید داشت

از آنجا که با دراپ شاپینگ، هزینه‌های شروع فعالیت، کم‌تر و کار با آن آسان‌تر است، بسیاری از فروشگاه‌ها بر سر بهترین قیمت فروش و افزایش درآمد، رقابت می‌کنند. به این دلیل که سرمایه کمی را در این مسیر به کار گرفته‌اند، پس سود کمی را برای رشد بیشتر در نظر می‌گیرند. بنابراین، از بزرگ‌ترین معایب شرکت های دراپ شاپینگ در یک محیط رقابتی، سود کمتر است.

پیچیدگی در حمل و نقل

در صورتی که برای فروش کالای خود از چندین تامین کننده استفاده می‌کنید (همان روش dropshipping)، امکان دارد که سفارشات از چندین تولید کننده گرفته شود که این امر در حمل و نقل، پیچیدگی ایجاد می‌کند.

به عنوان مثال، تصور کنید که مشتری 3 کالای مختلف را سفارش می‌دهد. شما باید آن‌ها را از تامین کنندگان مختلف تهیه کرده و هزینه حمل و نقل هر کدام را به طور جداگانه پرداخت کنید. مشتری نیز برای دریافت هر کدام از محصولات، باید هزینه حمل و نقل آن را پرداخت کند. اما این شیوه ارسال برای مشتریان عادلانه و مناسب نیست. علاوه براین، شما را هم در محاسبه دچار مشکل خواهد کرد.

مشکل فهرست موجودی انبار

در روش دراپ شیپینگ، معمولا امکان دسترسی به تعداد دقیق موجودی انبار تامین کنندگان در لحظه وجود ندارد و ممکن است موجودی که دریافت کرده‌اید دچار تغییر شود.

البته این روزها با وجود ایپلیکیشن‌های مختلف می‌توانید با تامین کنندگان در ارتباط باشید. به این صورت که با یک کلیک، سفارش محصول را برای تامین کننده می‌فرستید و در لحظه می‌توانید موجودی انبار را دریافت کنید.

به خاطر داشته باشید زمانی که محصولات را از تامین کنندگان و انبارهای مختلف تهیه می‌کنید، به روز کردن موجودی محصولات، یکی از کارهای روزانه شما خواهد بود.

بر عهده گرفتن خطای تامین کنندگان

هیچ کدام از ما دوست نداریم به خاطر اشتباهات دیگران سرزنش شویم، اما به خاطر داشته باشید که بهترین تامین کنندگان دراپ شیپینگ هم اشتباه می‌کنند.

پس اگر محصولی که برای مشتری خود ارسال کرده‌اید، مشکلی داشت یا چندان مرغوب و با کیفیت نبود، مسئولیت این اشتباه را به عهده بگیرید و از مشتریان بابت کم و کاستی‌ها عذرخواهی کنید. در غیر این صورت به اعتباری که به دست آورده‌اید، آسیب وارد می‌شود.

چرا که تنها رضایت مشتریان است که شما را به سمت موفقیت می‌برد، پس تمام سعی خود را برای راضی نگه داشتن آن‌ها بکنید.

محدودیت در سفارشی سازی و برند سازی

معمولا محصولاتی که با روش dropshipping به فروش می‌رسند، قبلا توسط تامین کنندگان طراحی و برند سازی شده‌اند. بنابراین شما کنترل زیادی بر روی محصولات ندارید.

فرآیند دراپ شیپینگ چیست؟

تا اینجا دانستیم دراپ شیپینگ چیست، چه ویژگی‌‌هایی دارد و درآمد زایی آن به چه صورت است. در این بخش می‌خواهیم راجع به نحوه کار آن صحبت کنیم.

شناخت زنجیره تامین

زنجیره تامین، چگونگی انتقال یک محصول از تامین کننده به مشتری را به سادگی بیان می‌کند. یک dropshipping موفق به چندین گروه که با هم به صورت هماهنگ کار می‌کنند، متکی است. این گروه‌ها عبارتند از: تولید کننده، تامین کننده و خرده فروش. بنابراین، شما به عنوان یک خرده فروش، تنها تکه‌ای از پازل زنجیره تامین هستید.

مقاله از صفر تا صد سیستم مدیریت زنجیره تامین را بخوانید تا به طور کامل با این سیستم و ویژگی‌های آشنا شوید.

زنجیره تامین به 3 مرحله تقسیم می‌شود:

 1. تولید کننده محصولات را تولید می‌کند و آن‌ها را به صورت عمده به تامین کنندگان و عمده فروشان می‌فروشد.
 2. تامین کنندگان و عمده فروشان، محصولات را به خرده فروشان می‌فروشند.

یک خرده فروش برای تامین محصولات مدنظر خود، به دنبال یک تامین کننده است. سپس خرده فروش و تامین کننده به توافق می‌رسند که با هم کار کنند.

 1. خرده فروشان، محصولات را به مصرف کنندگان می‌فروشند.

تامین کنندگان و عمده فروشان محصولات را مستقیما به مردم نمی‌فروشند، خرده فروشان این کار را انجام می‌دهند.

فروشگاه‌های اینترنتی به وسیله خرده فروشان ایجاد می‌شود تا مصرف کنندگان بتوانند محصولات مختلف را از آن‌ها خریداری کنند. پس از افزایش قیمت محصول توسط عمده فروش، خرده فروش مجددا آن را قیمت گذاری می‌کند. به این ترتیب قیمتی را مشخص می‌کنید که هم قیمت تمام شده کالا را پوشش دهد و هم برای شما سود به همراه داشته باشد.

فرآیند

مطالبی که بیان کردیم، کل زنجیره تامین را از ابتدا تا انتها نشان می‌دهد. حتما می‌‍‌پرسید چرا در هیچ گروهی به dropshipping اشاره نکردیم. به این دلیل که «دراپ شیپینگ» یک نقش خاص نیست. دراپ شیپینگ به حمل و نقل محصولات برای اشخاص دیگر گفته می‌شود. به بیان دیگر، تولید کنندگان، تامین کنندگان و فروشندگان هر کدام می‌توانند یک dropshipping باشند.

حالا که دانستیم زنجیره تامین چگونه عمل می‌کند، باید ببینیم برای مشتری چگونه به نظر می‌رسد؟

حتما شما هم بارها محصولاتی را به صورت آنلاین خریداری کرده‌اید. به عنوان یک مشتری نیازی نیست که به این فرآیند فکر کنید، اما به عنوان یک خرده فروش حتما باید این فرآیند را بررسی کنید.

خرده فروشان با فکر کردن در مورد ایده‌آل‌های مشتریان در هنگام سفارش، می‌توانند چیزهای زیادی یاد بگیرند. به خاطر داشته باشید که اگر مشتری در هنگام سفارش، مشکلی داشته باشد، می‌تواند برای شما هم به عنوان یک خرده فروش، مشکل ایجاد کند. پس بسیار مهم است که بدانید خریداران شما چه انتظاری دارند.

به عنوان مثال، مشتری شما یک کتاب سفارش داده و او فورا ایمیل تایید خرید را دریافت می‌کند.

پس از دو روز پیامی حاوی اطلاعات رهگیری دریافت می‌کند که نشان می‌دهد سفارش او ارسال شده است.

در نهایت مشتری کتاب مورد نظر خود را تحویل می‌گیرد.

این تجربه دو جنبه مهم دارد:

 • سادگی: تنها کاری که مشتری باید انجام دهد، ثبت سفارش و پرداخت هزینه است. بقیه موارد مانند ایمیل تایید سفارش و اطلاعات رهگیری فورا به او تحویل داده می‌شود.
 • راحتی: تجربه خرید از هر نظر باید راحت و در دسترس باشد و تنها چند دقیقه وقت مشتری را بگیرد. یعنی لازم نیست مشتری برای دریافت محصول تلاش زیادی بکند.

آیا دراپ شیپینگ واقعا سود آور است؟

اکنون می‌دانیم دراپ شیپینگ چیست و مزایا و معایب آن به چه صورت است. اما برای شروع و رشد یک تجارت Dropshipping ، راه‌های زیادی وجود دارد. این که آیا به دنبال شروع یک دراپ شاپینگ به عنوان پیش زمینه‌ای در تجارت الکترونیک هستید یا یک مدل تجاری همیشگی می‌خواهید، مهم است که بدانید dropshipping چطور می‌تواند برای شما سود آور باشد.

دراپ شیپینگ به عنوان شغل دوم

از آنجا که Dropshipping انعطاف پذیری بالایی دارد و کار زیادی نمی‌خواهد، یک شغل دوم مناسب به شمار می‌رود. بسیاری از افراد در حالی شغل و درآمد ثابت دارند، تصمیم می‌گیرند dropshipping را هم در کنار کار خود انجام دهند.

اگر نگران هستید که کارفرما مانع از داشتن شغل دوم شما شود، می‌توانید درباره سیاست‌های سازمان خود در زمینه شغل دوم تحقیق کنید یا قراردادی که امضا کرده‌اید را بررسی کنید. وقتی مطمئن شدید هیچ تضادی وجود ندارد، می‌توانید برای انجام دراپ شیپینگ آماده شوید.

لازم نیست برای دراپ شیپینگ، زمان و انرژی زیادی صرف کنید. این کار بدون دردسر قابل انجام است. اگر هم فکر می‌کنید که شغل دوم باعث کم کاری شما می‌شود، نگران نباشید، می‌توانید روزی چند ساعت را به dropshipping اختصاص دهید و همچنان موفق باشید.

با این حال، بهتر محدودیت‌های خود را به طور کامل بررسی کنید. اگر در شغل خود، اضافه کاری می‌کنید یا برای انجام کارهای شخصی به سختی زمان خالی پیدا می‌کنید، احتمالا در دراپ شیپینگ موفق نخواهید بود.

البته در بیشتر موارد، فقط به کمی مدیریت و برنامه ریزی نیاز دارید.  پس بهتر است برنامه مناسب خود را پیدا کرده و مطابق آن عمل کنید.

دراپ شیپینگ به عنوان یک تجارت الکترونیکی تمام وقت

همان طور که گفتیم، یکی از مزایای dropshipping، انعطاف پذیری است. می‌توانید تجارت خود را هر اندازه که می‌خواهید کوچک یا بزرگ کنید. آنقدر بزرگ که یک خرده فروش دراپ شیپینگ تمام وقت باشید.

 

با پایین نگه داشتن هزینه‌ها، توسعه کار، جذب مشتریان بیشتر و افزایش فروش، کم کم دراپ شیپینگ نیمه وقت خود را به دراپ شیپینگ تمام وقت تبدیل کنید. ابتدا ممکن است درآمد زایی آن کمی ناپایدار باشد اما پس از مدتی که در آن کاملا جا افتادید، خواهید دید تا چه اندازه منظم و دقیق کار می‌کند.

سودآوری دراپ شیپینگ

چگونه دراپ شیپینگ را شروع کنیم؟

هر چند که برای افتتاح یک فروشگاه اینترنتی دراپ شیپینگ، داشتن اطلاعات لازم می‌تواند به شما کمک کند اما در این زمینه به تجربه کاری نیازی ندارید. می‌توانید در طی مسیر انجام این تجارت، آنچه لازم است را یاد بگیرید. در واقع، بدون تجربه هم در این تجارت می‌توانید به سود برسید. منابعی مانند سایت‌های Etsy و Shopify به شما کمک می‌کند دراپ شیپینگ خود را مدیریت کنید

به عنوان یک فروشنده Dropshipping ، می‌توانید همه کارها را از راه دور انجام دهید، حتی لمس کردن محصولات هم لازم نیست!

 • ابتدا یک طرح مناسب برای کسب و کار خود تهیه کنید، در این طرح اهداف و بازه زمانی مناسب برای رسیدن به آن‌ها (یک هفته، یک ماه و حتی یک سال) را کاملا صریح و روشن ذکر کنید.
 • اگر برنامه شما طولانی مدت است، برای به نتیجه رسیدن عجله نکنید.
 • محتوای وب سایت خود را به منظور بررسی ترافیک (تعداد بازدیدکنندگان)، طور منظم بررسی کنید.
 • محصولات و خدمات جذاب و کارآمد برای فروش ارائه دهید.
 • در این مسیر آموزش مداوم لازم است، چرا که لازم است اطلاعات خود را به روز نگهدارید.

و در انتها

امروز سعی کردیم ضمن پاسخ به سوال دراپ شیپینگ چیست، مزایا، معایب و هر چیزی که در شروع کار به آن نیاز دارید، بیان کنیم.

ممکن است برای شروع کار کمی مضطرب باشید، این موضوع کاملا طبیعی است. مقیاس کوچکی در نظر بگیرید، برنامه ریزی‌های لازم را انجام دهید، فرصت‌ها و هزینه‌ها را بررسی کنید و دراپ شیپینگ خود را شروع کنید.

مطالب مشابه
59 نظر
 1. صادقی می گوید

  سلام خسته نباشید
  ببخشید امکان این نوع کسب و کار توی ایران هستش؟

  1. Mohammad می گوید

   بله هست راه و روش زیادی ام وجود داره ولی برعکس گفته های این بزرگوار
   ذره ای تجربه و زرنگی لازم دارد
   @mentallpatinet
   ایدی تلگرامم رو گذاشتم میتونید برای اطلاعات بیشتر پیام بدید

 2. Anita می گوید

  چه طور باید شروع کنیم یعنی اگر بخوام الان شروع کنم باید چی کار کنم از چه اپ یا سایت باید شروع کنم ؟

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام. در مطلب دراپ شیپینگ به نحوه شروع کار اشاره کردیم.

 3. ابولفضل نظری می گوید

  سلام چطوری دراپ شپینگ ثبت نام کنیم

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام. دوست عزیز در روش دراپ شیپینگ، فروشنده، کالا را از انبار خود به فروش نمی‌رساند، بلکه آن را از شخص یا فروشگاه دیگری خریداری کرده و به دست مشتری می‌رساند. در این مفهوم جایی برای ثبت نام وجود ندارد.

   1. هدايت می گوید

    از سايت anar360.co جهت شروع استفاده كنيد و به وب سايت آنها متصل و فروش كنيد

 4. علی بابا می گوید

  ممنون بابت اطلاعاتتون

  1. مریم خیراندیش می گوید

   ممنون از توجه شما

 5. Hani می گوید

  سلام چجوری باید محصولات رو به مخاطبان ارائه بدیم؟

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام. برای ارائه محصولات در دراپ شیپینگ، می‌توانید از روش‌های مختلف استفاده کنید:
   ایجاد فروشگاه آنلاین: ایجاد فروشگاه آنلاین می‌تواند به شما کمک کند تا محصولات خود را به مخاطبان ارائه دهید. شما می‌توانید از سرویس‌های ساخت فروشگاه آنلاین مانند Shopify، WooCommerce و Magento استفاده کنید و محصولات خود را در این فروشگاه‌ها نمایش دهید.
   استفاده از بازارهای آنلاین: استفاده از بازارهای آنلاین مانند eBay، Amazon، و AliExpress می‌تواند به شما کمک کند تا محصولات خود را به مخاطبان در سراسر جهان ارائه دهید. شما می‌توانید با ایجاد حساب کاربری در این بازارها، محصولات خود را به صورت آنلاین به فروش برسانید.
   استفاده از شبکه‌های اجتماعی: استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند Instagram، Facebook و Twitter می‌تواند به شما کمک کند تا محصولات خود را به مخاطبان خود ارائه دهید. شما می‌توانید عکس‌های محصولات خود را در این شبکه‌ها به اشتراک بگذارید و از طریق پیام‌های مستقیم (DM) با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.
   استفاده از تبلیغات آنلاین: استفاده از تبلیغات آنلاین مانند Google Ads و Facebook Ads می‌تواند به شما کمک کند تا محصولات خود را به مخاطبان خود نشان دهید. شما می‌توانید تبلیغات خود را به صورت هدفمند و با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با محصولات خود، نشان دهید

 6. پارسا می گوید

  من برای اینکه دراپ شیپینگ رو شروع کنم باید لپ تاپ داشته باشم؟یا مهارت هایی بلد باشم مثل برنامه نویسی یا طراحی سایت؟

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام. برای شروع کردن دراپ شیپینگ نیاز به مهارت‌های خاصی مانند طراحی سایت یا داشتن لپ تاپ نیست. در واقع، شما با داشتن چند مهارت پایه و استفاده از ابزارهای آنلاین رایگان، می‌توانید کار خود را شروع کنید.
   برای شروع دراپ شیپینگ، نیاز به چند مهارت پایه دارید، از جمله:
   مهارت خرید و فروش: برای شروع، باید بتوانید محصولات را به قیمت مناسب تهیه کنید و سپس آن‌ها را با قیمتی بیشتر به مشتریان خود بفروشید.
   مهارت انتخاب محصول: برای موفقیت در دراپ شیپینگ، شما باید محصولاتی را انتخاب کنید که در بازار تقاضای زیادی دارند و برای شما سودآور هستند.
   مهارت بازاریابی: برای جذب مشتریان و فروش محصولات خود، باید مهارت بازاریابی خوبی داشته باشید. شما باید بتوانید به درستی بازار خود را تحلیل کنید و استراتژی بازاریابی مناسبی را برای محصولات خود تعیین کنید.
   مهارت مدیریت زمان: برای موفقیت در دراپ شیپینگ، شما باید بتوانید زمان خود را به درستی مدیریت کنید و برای انجام کارهای مختلف خود، برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید.

 7. پونه می گوید

  ممکنه در مورد کیف پول اینترنتی و تبدیل نقدینگی در دراپ شیپینگ بگید؟ چون درآمد ارزی رو نمیتونیم در ایران برداشت داشته باشیم

  1. مریم خیراندیش می گوید

   تبدیل نقدینگی در دراپ شیپینگ، به معنای تبدیل پول نقد به اعتبار در سرویس دراپ شیپینگ است، تا بتوانند از طریق این سرویس کالا یا محصولاتی که خریداری کرده‌اید را به شما ارسال کنند. برای این کار، معمولاً شما می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید:

   افزایش اعتبار از طریق کیف پول اینترنتی: با استفاده از کیف پول‌های اینترنتی، می‌توانید به راحتی پولتان را به اعتبار در سرویس دراپ شیپینگ تبدیل کنید.

   استفاده از کارت بانکی: می‌توانید با استفاده از کارت بانکی خود پول نقد را به اعتبار در سرویس دراپ شیپینگ تبدیل کنید.

   استفاده از خدمات تبدیل پول: برخی از خدمات تبدیل پول نیز به شما این امکان را می‌دهند تا پول نقد را به اعتبار در سرویس دراپ شیپینگ تبدیل کنید

   1. Reza می گوید

    آیا این کار در ایران جواب میدهد؟

   2. مریم خیراندیش می گوید

    سلام، با توجه به شرایط بازار و سیاست‌های دولتی، دراپ شیپینگ در ایران ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. برای مثال، مسائل گمرکی، محدودیت‌های بانکی، نواقص حمل و نقل و … ممکن است باعث تاخیر در ارسال کالا به مشتری شوند. اما اگر بتوانید این مشکلات را برطرف کنید و فعالیت خود را به خوبی مدیریت کنید، موفقیت دراپ شیپینگ در ایران ممکن است.

 8. حسام می گوید

  از کجا تامیین کننده پیدا کنم

  1. مریم خیراندیش می گوید

   برای پیدا کردن تامین کننده در سرویس دراپ شیپینگ، می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید:
   استفاده از سایت‌های معتبر دراپ شیپینگ: برخی از سایت‌های معتبر دراپ شیپینگ مانند AliExpress، Amazon و eBay امکان خرید از فروشندگان مختلف را به شما می‌دهند. می‌توانید با جستجو در این سایت‌ها، تامین کنندگان مختلف را پیدا کنید.
   استفاده از بازار آنلاین: برخی از بازارهای آنلاین مانند Alibaba و DHgate این امکان را به شما می‌دهند تا به تامین کنندگان مختلف دسترسی پیدا کنید. شما می‌توانید با جستجو در این بازارها، تامین کنندگان مختلف را پیدا کنید.
   استفاده از شبکه‌های اجتماعی: بسیاری از تامین کنندگان در شبکه‌های اجتماعی مانند Instagram، Facebook و LinkedIn حضور دارند. شما می‌توانید با جستجو در این شبکه‌ها، تامین کنندگان مختلف را پیدا کنید.

 9. فائزه می گوید

  ببخشید حساب پی پال میخواد یا کیف پول اینترنتی هم کفایت میکنه؟

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام. برای استفاده از درگاه پرداخت دراپ‌شیپینگ با پی‌پال، باید حتما یک حساب پی‌پال داشته باشید. اما برای استفاده از سایر سیستم‌های کیف پول اینترنتی، نیازی به داشتن حساب پی‌پال نیست و می‌تونید با استفاده از آن‌ها به راحتی پرداخت‌های اینترنتی خود را انجام دهید. بهتره قبل از استفاده از هر کدام از این روش‌ها، با شرایط و محدودیت‌های هر سیستم آشنا شوید و سپس تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب‌تر است.

 10. basit می گوید

  سلام اگر بخام الان شروع کنم. چه جوری و از چه اپ یا چه برنامه ای استفاده کنم. آموزش چیزی هم. داره

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام. شما می‌توانید با دنبال کردن این مراحل دراپ شیپینگ را شروع کنید:
   انتخاب محصولات: ابتدا باید محصولاتی را که قصد دارید در فروشگاه اینترنتی خود بفروشید، انتخاب کنید. سعی کنید به دنبال محصولات پرطرفدار باشید.
   یافتن تامین کنندگان: برای خرید محصولات، باید با تامین کنندگان تماس بگیرید. می‌توانید با جستجوی اینترنتی یا استفاده از سایت‌های مختلفی مانند AliExpress، Alibaba، Amazon و eBay، تامین کنندگان را پیدا کنید.
   ایجاد فروشگاه اینترنتی: برای فروش محصولات، باید یک فروشگاه اینترنتی ایجاد کنید. می‌توانید از بسترهای مانند Shopify، WooCommerce، Magento و … برای ایجاد فروشگاه استفاده کنید.
   نمایش محصولات: پس از ایجاد فروشگاه، باید محصولات خود را در فروشگاه نمایش دهید. برای این کار، باید تصاویر و توضیحات محصولات را به صورت جذاب و دقیق در فروشگاه خود قرار دهید.
   پذیرش سفارشات: پس از نمایش محصولات، باید به سفارشات مشتریان پاسخ دهید و آن‌ها را پذیرش کنید. برای این کار، می‌توانید از سیستم‌های خودکار پذیرش سفارشات استفاده کنید.
   ارسال محصولات: بعد از پذیرش سفارشات، باید محصولات را برای مشتریان ارسال کنید. برای ارسال محصولات، می‌توانید با شرکت‌های حمل و نقل همکاری کنید.
   پشتیبانی: برای حفظ رضایت مشتریان، باید به سوالات و مشکلات آنها پاسخ دهید و از آنها حمایت کنید.

 11. Alireza می گوید

  من پخش عمده روغن ماشین دارم چطور میتونم محصول خودمو دراپ شایپینگ کنم
  آیا این کار قابل انجام است
  میتونید راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام. برای دراپ شیپینگ محصولات خودتان، ابتدا باید با تامین کنندگانی که توانایی تولید و ارائه روغن ماشین را دارند، تماس بگیرید و توافقات لازم را با آنها برقرار کنید. سپس می‌توانید با ایجاد یک فروشگاه آنلاین، محصولات خودتان را به فروش برسانید. در دراپ شیپینگ، شما محصولات را به مشتریان خودتان فروخته و سپس سفارشات را برای تامین کنندگان خود ارسال می‌کنید و آنان محصولات را به مشتریان شما ارسال می‌کنند. در این روش، شما به عنوان فروشنده، نیازی به داشتن موجودی از محصولات خود ندارید و فقط وقتی که یک سفارش دریافت می‌کنید، محصول را از تامین کننده خود سفارش می‌دهید.

 12. Erfan می گوید

  سلام خسته نباشید.
  می خواستم بدونم روزی ۲ الی ۳ ساعت کافی برای دراپ شیپینگ چون دانش اموز هستم؟

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام، شما با روزی 2 تا 3 ساعت می‌توانید پیشرفت خوبی را تجربه کنید. البته میزان پیشرفت، به استعداد، علاقه و تمرکز شما در این حوزه بستگی دارد.
   به هر حال، برای دستیابی به سطح بالاتر، بهره‌برداری بهینه و گرفتن نتایج بهتر در دراپ شیپینگ، باید زمان بیشتری را به این کار اختصاص دهید.

 13. Pejman می گوید

  سلام و عرض خسته نباشید..

  با روزی 3الی 4ساعت فعالیت در دراپ شیپینگ ایا نتیجه خواهد داشت!؟

  من میخوام ثبت نام کنم چگونه باید فعالیتمو شروع کنم!

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام. موفقیت در دراپ شیپینگ نیازمند زمان، تلاش و استراتژی مناسب است. 3 تا 4 ساعت فعالیت در روز می‌تواند مفید باشد، اما برای به دست آوردن نتایج بهتر، لازم است به عوامل زیر توجه کنید:
   کیفیت محصولات: اگر محصولات شما، جذاب و مورد نیاز مشتریان باشند و کیفیت خوبی داشته باشند، احتمالاً بیشترین علاقه‌مندی را از سمت مشتریان به خود جلب خواهند کرد.
   بازاریابی و تبلیغات: برنامه‌ریزی موثر برای تبلیغات و بازاریابی اهمیت بسیاری دارد. شما باید بتوانید مشتریان را به وبسایت یا کانال فروش خود جذب کنید. استفاده از روش‌های تبلیغاتی مانند تبلیغات آنلاین، رسانه‌های اجتماعی و محتوای مفید می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.
   خدمات مشتریان: ارائه خدمات عالی به مشتریان می‌تواند تأثیر بسزایی در موفقیت شما داشته باشد. پاسخگویی به سوالات و درخواست‌های مشتریان به طور سریع و کارآمد، ارسال محصولات به موقع و ارائه خدمات پس از فروش خوب می‌تواند باعث ایجاد رضایت و وفاداری مشتریان شود.
   رقابت: در صنعت دراپ شیپینگ رقابت بسیار بالاست. در نظر داشته باشید که احتمالاً با رقبای زیادی روبرو خواهید شد که در این زمینه فعالیت می‌کنند. برنامه‌ریزی دقیق و استراتژی‌های برتر برای مقابله با رقبا می‌تواند تأثیر مثبتی بر نتایج داشته باشد.

 14. مهدی می گوید

  آیا این سیستم همون سیستمی نیست که دیجی کالا در ایران ازش استفاده میکنه و اینکه من اگر بخام الان یک سایتی رو طراحی کنم شما چه پیشنهادی به من میدید که چطوری برم و از کدوم برنامه یا سایت کمک بگیرم برای ایجاد سایتی که برای این کار مناسبه ممنون میشم اگر کمک کنید.

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام دوست عزیز
   ما نمی‌توانیم به طور قطعی بگوییم که دیجی کالا از سیستم دراپ شیپینگ برای تحویل کالاها استفاده می‌کند یا خیر، زیرا این اطلاعات در دسترس عموم قرار نمی‌گیرد و به صورت رسمی اعلام نمی‌شود. برای اطلاعات دقیقتر در مورد روش‌های تحویل کالا و سیاست‌های فروشگاه دیجی‌کالا، بهتر است به منابع رسمی آن مراجعه کنید یا با تیم پشتیبانی دیجی‌کالا تماس بگیرید.

 15. H می گوید

  سلام وخسته نباشید
  برای اتباع هم نیز میشه یا خیر

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام دوست عزیز. اگر تابعیت شما امکان تجارت طبق قوانین ایران را دارد، می‌توانید از دراپ شیپینگ استفاده کنید.

 16. n می گوید

  سلام چطور باید شروع کنم هیچی بلد نیستم

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام دوست عزیز
   می‌توانید با مراحل زیر دراپ شیپینگ را شروع کنید:
   انتخاب محصولات: ابتدا باید محصولاتی را که قصد دارید در فروشگاه اینترنتی خود بفروشید، انتخاب کنید. سعی کنید محصولات پرطرفدار انتخاب کنید.
   یافتن تامین کنندگان: برای خرید محصولات، باید با تامین کنندگان تماس بگیرید.
   ایجاد فروشگاه اینترنتی: برای فروش محصولات، باید یک فروشگاه اینترنتی ایجاد کنید.
   نمایش محصولات: پس از ایجاد فروشگاه، باید محصولات خود را در فروشگاه نمایش دهید. برای این کار، باید تصاویر و توضیحات محصولات را به صورت جذاب و دقیق در فروشگاه خود قرار دهید.
   پذیرش سفارشات: پس از نمایش محصولات، باید به سفارشات مشتریان پاسخ دهید و آن‌ها را پذیرش کنید. برای این کار، می‌توانید از سیستم‌های خودکار پذیرش سفارشات استفاده کنید.
   ارسال محصولات: بعد از پذیرش سفارشات، باید محصولات را برای مشتریان ارسال کنید. برای ارسال محصولات، می‌توانید با شرکت‌های حمل و نقل همکاری کنید.
   پشتیبانی: برای حفظ رضایت مشتریان، باید به سوالات و مشکلات آنها پاسخ دهید و از آنها حمایت کنید.

 17. سارا می گوید

  با سلام ،ممنون از اطلاعات مفیدتون،
  خواستم بدونم برای محصولاتی که خارج از ایران سفارش داده میشن ،چطور باید ارسال کنیم ؟مرحله به مرحله

  و سوال بعدی اینکه پرداخت سود ها برای خرده فروش های ایرانی چطور صورت میگیره ؟
  سوال بعدی اینکه سایت ایرانی تامین کننده هست که ارتباط بگیریم ؟
  و محصولات فقط باید خارجی باشند ؟یا میشه با ایرانی ها هم کار کرد ؟

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام. برای ارسال محصولات خارج از ایران در دراپ شیپینگ، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:
   انتخاب تامین‌کننده خارجی: ابتدا باید با تامین‌کننده خارجی همکاری کنید تا محصولات را از او تهیه کنید. این می‌تواند شامل بررسی کیفیت محصولات، قیمت‌گذاری، شرایط حمل و نقل و مدت زمان تحویل باشد.
   ثبت سفارش مشتری: بعد از دریافت سفارش از مشتری خارجی، باید اطلاعات مربوط به سفارش را ثبت کنید. این شامل نام و آدرس مشتری، جزئیات محصولات سفارش داده شده و هرگونه نیاز به بسته‌بندی خاص محصولات است.
   تهیه محصولات: با توجه به سفارش دریافتی، تامین‌کننده خارجی باید محصولات را آماده کند و آنها را بسته‌بندی کند. ممکن است نیاز به بررسی و اعتبارسنجی مدارک صادراتی و ترتیبات گمرکی نیز وجود داشته باشد.
   حمل و نقل: در این مرحله، باید روش حمل و نقل مناسب را برای ارسال محصولات به مقصد انتخاب کنید. این شامل استفاده از شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی، ایرلاین‌ها، یا حتی خدمات پستی بین‌المللی می‌شود.
   پیگیری و رسیدگی به مشکلات: پس از ارسال محصولات، می‌بایست پیگیری کنید و مشتریان را در جریان رسیدن سفارش قرار دهید. در صورت بروز هرگونه مشکل در حمل و نقل، گمرک یا تحویل سفارش، باید به مشتریان خود اعلام کرده و تلاش کنید مشکلات را به سرعت حل کنید.
   درباره پرداخت سودها برای خرده‌فروش‌های ایرانی، معمولاً در دراپ شیپینگ، این فرایند به صورت زیر انجام می‌شود:
   ثبت سفارش: مشتری ایرانی سفارش خود را در وبسایت یا سامانه دراپ شیپینگ ثبت می‌کند و هزینه محصول و هزینه حمل و نقل را پرداخت می‌کند.
   واریز سود: پس از ارسال سفارش، معمولاً به محض دریافت محصول توسط مشتری، دراپ شیپینگ سود حاصل از فروش را به حساب فروشنده واریز می‌کند. این سود ممکن است شامل قیمت محصولات منهای هزینه حمل و نقل و کارمزد دراپ شیپینگ باشد.
   تسویه حساب: پس از واریز سود به حساب فروشنده، دراپ شیپینگ با فروشنده تسویه حساب می‌کند. این تسویه حساب معمولاً به صورت ماهیانه یا در زمان‌های تعیین شده انجام می‌شود.

 18. رامتین می گوید

  سلام اگه مشتری از دو کالای مختلف که ارائه دادیم بخواد که از دو مکان مختلف میان و باید برای هردوشون پول حمل و نقل بدیم چیکار کنیم؟؟

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام. در این شرایط می‌توانید به چندین روش اقدام کنید:
   هماهنگی با تامین‌کننده: اگر تامین‌کننده، محصولات شما را از یک مکان دیگر ارسال می‌کند، می‌توانید با او هماهنگ کنید تا ارسال هر کالا را به مقصد مورد نظر انجام دهد. در این صورت، می‌توانید هزینه حمل و نقل را به تامین‌کننده پرداخت کنید و آن را به صورت جداگانه از قیمت محصول به مشتریان خود اضافه کنید.
   انتخاب تامین‌کنندگان محلی: اگر مشتریان شما از مکان‌های مختلف درخواست دارند، می‌توانید از تامین کنندگان محلی در آن مناطق برای ارسال سفارشات استفاده کنید.
   ارائه گزینه‌های حمل و نقل: به مشتریان خود گزینه‌های حمل و نقل مختلفی ارائه دهید. برای مثال، اگر یک مشتری از دو کالای مختلف خریداری می‌کند و می‌خواهد آنها به دو مکان مختلف ارسال شوند، می‌توانید گزینه‌های مختلفی مانند حمل و نقل جداگانه برای هر کالا، حمل و نقل ترکیبی که هزینه کمتری دارد یا حمل و نقل اولویت دار برای کالایی که مشتری بیشتر به آن علاقه دارد، ارائه دهید. مشتریان می‌توانند بر اساس نیاز خود یکی از گزینه‌های موجود را انتخاب کنند.

 19. مهسا می گوید

  برای شروع کار باید آموزش ببینیم ؟؟

  1. مریم خیراندیش می گوید

   شروع دراپ شیپینگ نیازمند بررسی و آشنایی با عملکرد این مدل کسب و کار است. در واقع، آموزش و یادگیری مفاهیم و روش‌های مربوط به دراپ شیپینگ می‌تواند به شما در اجرای موفق‌تر این کسب و کار کمک کند. در زیر چند مورد اصلی برای آموزش دراپ شیپینگ را بررسی می‌کنیم:
   مطالعه و تحقیق: شروع با مطالعه و تحقیق در مورد مفاهیم و روش‌های دراپ شیپینگ است. کتب، وبسایت‌ها، مقالات و منابع آموزشی آنلاین می‌توانند به شما در فهم بهتر مفاهیم و استراتژی‌های مربوط به دراپ شیپینگ کمک کنند.
   دوره‌های آموزشی آنلاین: وجود دوره‌های آموزشی آنلاین مختلف در زمینه دراپ شیپینگ می‌تواند برای شما مفید باشد. این دوره‌ها به شما کمک می‌کنند تا مفاهیم اساسی، روش‌های عملی و استراتژی‌های موفق در دراپ شیپینگ را فرا بگیرید.
   شبکه‌سازی و مشارکت با افراد موفق: ارتباط با افرادی که در حوزه دراپ شیپینگ تجربه دارند می‌تواند به شما در یادگیری بیشتر و به اشتراک گذاری تجارب مفید کمک کند. شرکت در جمعیت‌ها، انجمن‌ها، گروه‌های آنلاین و رویدادهای مرتبط می‌تواند این امکان را فراهم کند.
   تجربه عملی: یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری دراپ شیپینگ، تجربه عملی است. شروع به تست و آزمایش مدل کسب و کار در ابعاد کوچک و به تدریج گسترش آن می‌تواند در فراگیری و بهبود روش‌ها و استراتژی‌ها به شما کمک کند.

 20. هارون می گوید

  سلام
  آیا در افغانستان میشه از دراپ شیپینگ استفاده کرد؟

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام. در افغانستان امکان استفاده از dropshipping وجود دارد. در این مدل کسب و کار، شما به عنوان فروشنده، محصولات را به صورت مستقیم از تولیدکننده یا عمده فروش خریداری نمی‌کنید. بلکه سفارشات مشتریان را به تولیدکننده یا عمده فروش ارسال می‌کنید و آنها مستقیماً محصولات را به مشتریان شما ارسال می‌کنند.
   برای شروع یک کسب و کار دراپ شیپینگ در افغانستان، می‌توانید به روش‌های زیر عمل کنید:
   انتخاب Niche Market: انتخاب بخش کوچکی از بازار و محصولاتی که قصد فروش آنها را دارید، اولین مرحله است. می‌توانید تحقیقات بازاریابی انجام داده و نیازها و تقاضای مشتریان محتمل را بررسی کنید.
   برقراری ارتباط با تولیدکنندگان یا عمده فروشان: جستجوی تولیدکنندگان و عمده فروشانی که محصولات مورد نظرتان را ارائه می‌کنند و برقراری ارتباط با آنها برای برقراری همکاری در ارسال سفارشات می‌تواند مفید باشد.
   ایجاد فروشگاه آنلاین: ایجاد یک فروشگاه آنلاین برای نمایش و فروش محصولات استفاده شده در کسب و کار dropshipping امکان‌پذیر است. شما می‌توانید از پلتفرم‌های فروشگاه ساز آنلاین مانند Shopify، WooCommerce و… استفاده کنید.
   تبلیغات و بازاریابی: برنامه‌ریزی برای تبلیغات و بازاریابی محصولات خود از طریق کانال‌های مختلف آنلاین (مانند رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات گوگل و…) نیز اهمیت دارد.
   پردازش سفارشات و ارسال: هنگامی که سفارشی از مشتری دریافت می‌کنید، باید آن را به تولیدکننده یا عمده فروش ارسال کنید تا آنها محصول را به مشتری ارسال کنند.

 21. حمید می گوید

  سلام
  شما فروش یا تبلیغ چه محصولاتی رو پیشنهاد میکنید ؟

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام، در دراپ شیپینگ، شما به عنوان یک فروشنده می‌توانید انواع محصولات را به مشتریان پیشنهاد دهید. اما برخی محصولات پرطرفدار عبارتند از:
   لوازم الکترونیکی: از جمله تلفن همراه، تبلت، لپتاپ، دوربین‌های عکاسی و ویدئویی
   لوازم خانگی: ابزارهای آشپزی، ظروف آشپزخانه و لوازم تزئینی
   لباس و مد: انواع پوشاک، کفش‌، لوازم جانبی مد و آرایش
   وسایل ورزشی: شامل تجهیزات و لوازم ورزشی مختلف مانند تردمیل، دوچرخه، توپ و تجهیزات ورزش‌های تیمی و فردی.
   جواهرات و زیورآلات: انواع گردنبند، دستبند، انگشتر و…
   کتاب‌ و محصولات فرهنگی: شامل کتاب‌های چاپی و دیجیتال، مجلات، نرم‌افزارهای آموزشی و محصولات فرهنگی
   محصولات بهداشتی و آرایشی: شامل لوازم آرایشی، محصولات مراقبت از پوست و مو، عطر و ادکلن و محصولات بهداشتی.
   اسباب‌بازی و لوازم کودک: انواع اسباب‌بازی، بازی‌های تعاملی، بازای‌های فکری، لوازم جانبی کودکان و اقلام مرتبط با تربیت کودک.

   البته این تنها یک لیست نمونه است و در واقع هر نوع محصولی که مورد علاقه مشتریان باشد می‌تواند در دراپ شیپینگ عرضه شود.

 22. عباس حسني می گوید

  سلام
  دراپ شيپينگ در مورد خدمات هم مي تونه صادق باشه. مثلا فروش آموزش نرم افزار متعلق به شخص ديگر.

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام. دراپ شیپینگ در مورد خدمات کاربردی ندارد.

 23. Fw می گوید

  سلام
  حداقل سرمایه‌ی اولیه چقدر هست؟

  1. مریم خیراندیش می گوید

   مبلغ سرمایه اولیه برای شروع هر کسب و کاری در دراپ شیپینگ متفاوت است.

 24. Mehran می گوید

  سلام چقدر میشه ار این شغل درامد داشت ؟
  آیا با موبایل هم میشع انجام داد؟
  باید به زبان انگلیسی مسلط باشیم یا با گوگل ترنسلیت هم میشه کار کرد ؟

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام. درآمد دراپ شیپینگ بستگی به عوامل متعددی دارد، از جمله نوع محصولاتی که در دراپ شیپینگ فروخته می‌شوند، قیمت محصولات، تعداد فروش، هزینه‌های عملیاتی و تبلیغاتی، و همچنین استراتژی‌های بازاریابی شما.
   با موبایل هم می‌توانید به این کسب و کار بپردازید. بسیاری از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های دراپ شیپینگ موبایلی وجود دارند که به شما امکان می‌دهند محصولات را مدیریت و مشتریان را پیگیری کنید.
   از آنجا که اغلب تامین کنندگان و بازارهای دراپ شیپینگ انگلیسی زبان هستند و مراودات تجاری، مکاتبات و مذاکرات به زبان انگلیسی انجام می‌شوند. مسلط بودن به زبان انگلیسی کمک زیادی به شما می‌کند. اما اگر مسلط به زبان انگلیسی نیستید، می‌توانید از ابزارهای ترجمه مانند گوگل ترنسلیت استفاده کنید.

   1. رامین می گوید

    ایا این برنامست،سایته چیه

   2. مریم خیراندیش می گوید

    دراپ شیپینگ نوعی الگوی کسب و کار محسوب می‌شود.

 25. علی می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  در مورد دریافت پول سوال داشتم
  به طور مثال من داخل ایران هستم و حساب خارجی ندارم، یک وسیله ورزشی رو از تامین کننده
  ۱۰دلار تهیه میکنم، و در شاپیفای ۴۰دلار برای فروش میذارم
  در صورت فروش رفتن ، من اون ۳۰ دلار رو چگونه میتونم دریافت کنم؟
  خیلی لطف میکنین اگه پاسخ بدین

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام، به دلیل شرایط تحریم در ایران دریافت پول امکانپذیر نیست. تنها روش استفاده از ارز دیجیتال است.

 26. Pouria می گوید

  دوره دراپ شیپینگ سینری رو میخام بخرم اگر کسی میاد باهم بخریم پیام بده بهم داخل تلگرام @jacksparrow071

 27. زینب می گوید

  کسب درامد

 28. امیر حسین می گوید

  سلام میخواستم دراپ شیپینگ رو شروع کنم اما خیلی حرف های ما مفهوم میگن برای شروع دراپ شیپینگ حتما باید ویزا کارت داشته باشیم و اینکه دقیقا از کجا شروع کنم دقیق ترین مرجع آموزش کجاست

  1. مریم خیراندیش می گوید

   سلام. در ایران امکان استفاده از ویزاکارت وجود ندارد. بهترین راه برای بدست آوردن اطلاعات دقیق و کامل درباره شروع کار و الزامات پرداخت در دراپ‌شیپینگ، مشاوره با یک کارشناس حقوقی یا حسابداری است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.