Let’s travel together.

با مزایای ال ام اس(LMS) آشنا شوید

زمان مطالعه: 6 دقیقه

سامانه آموزش مجازی یا  ال ام اس(LMS) مزایای بسیاری برای سیستم آموزش و پرورش دارد. از جمله پشتیبانی از آموزش چهره به چهره و آموزش ترکیبی و آنلاین که روش‌های آموزش سنتی را نیز تسهیل کرده و بهبود می‌بخشد. سامانه آموزش مجازی با مدیریت آسان اطلاعات در یک محیط کاربرپسند و مبتنی بر وب، به ذخیره زمان و پول سازمان کمک می‌کند.

با یک ال ام اس (LMS) خوب می‌توانید ثبت‌نام‌ها، کاربران، دانش‌آموزان، دوره‌ها، محتوای آنلاین، مربیان، سرپرستان، تقویم، ساعت‌ها، گروه‌ها، دسترسی‌ها، اعلان‌ها، پیام‌ها و ارتباطات، گواهینامه‌ها و گزارشات را مدیریت کنید. همه این ویژگی‌ها، مزیت‌های این سامانه محسوب می‌شوند که کمک می‌کنند فرآیند آموزش موثر و مفید صورت گیرد. در ادامه با مزایای سامانه آموزش مجازی بیشتر آشنا شوید:

مزایای ال ام اس ابری

مزایای ال ام اس(LMS)

کاهش هزینه‌های آموزش

توسعه و آموزش کارکنان معمولا میزان قابل توجهی از پول از بودجه شما مصرف می‌کند. یکبار که در سامانه LMS سرمایه‌گذاری کنید، دیگر لازم نیست هزینه‌های آموزش سنتی پرسنل را بپردازید و صرفه‌جویی قابل توجهی در رفت و آمد، اقامت، چاپ جزوات، اجاره محل و … خواهید داشت. همچنین مدیریت آموزش نیز با سهولت بیشتری انجام خواهد شد.

کاهش زمان آموزش و توسعه

سامانه ال ام اس می‌تواند زمان آموزش آنلاین را نیز کاهش دهد، چرا که دقیقا همان اطلاعاتی که فراگیر نیاز دارد را به طور مستقیم و سازمان یافته ارائه می‌دهد. به جای آنکه پای یک دوره آموزشی آنلاین نیم ساعته بنشینید، می‌توانید به سادگی روی ماژول‌های آنلاین موردنیاز کلیک کنید و دانش موردنیاز خود را در کسری از ثانیه بدست آورید. همچنین با برگزاری آزمون و سوالات آنلاین از فراگیران ارزیابی به عمل می‌آید، آنها در سناریوها و شبیه‌سازی‌های تعاملی شرکت داده می‌شوند و ویدیوهای آموزش الکترونیک تماشا می‌کنند که تمرین‌ها یا فرآیندهای پیچیده را برایشان قابل فهم می‌سازد.

پشتیبانی فنی کیفیت

قابلیت پشتیبانی از عملکرد و ثبات DLS، کم کردن خطاها و آسیب‌پذیری با درگیر شدن متخصصانی از شرکت فروشنده DLS و متخصصان سرویس پشتیبانی خود سازمان.

استاندارد اسکورم یک مبنای بین‌المللی برای تبادل دوره‌های الکترونیکی است و فقدان پشتیبانی در سیستم، پویایی را کاهش می‌دهد و اجازه نمی‌دهد دوره‌های پورتابل ایجاد شوند.

مزایای ال ام اس در کسب و کار

پیگیری و گزارش فرآیند

برنامه‌های آموزشی سنتی فرآیند زمانبری دارد، در حالی که یک سامانه ال ام اس مناسب، این فرآیند را روان و موثر می‌سازد. از یک مکان شما می‌توانید بر آموزش کل شرکت نظارت داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که همه کاربران آموزش مناسبی را دریافت کرده‌اند. ویژگی‌های پیگیری و گزارش‌دهی موجب اثربخشی آموزش می‌شوند، زیرا عملکرد و نحوه بهبود یادگیری برای هر یک از کارمندان، به راحتی پیگیری می‌شود.

یک سیستم ال ام اس خوب به شما قابلیت پیگیری پیشرفت فراگیران می‌دهد و اطمینان حاصل می‌کند که آنها به اهداف عملکردی خود رسیده‌اند. برای مثال، اگر یک فراگیر آنلاین نتواند سناریوی آموزش الکترونیک خود را با موفقیت تکمیل کند، می‌توانید منابع اضافی برای بهبود عملکرد یا رفتار آموزشی‌اش پیشنهاد دهید. بسیاری از سامانه‌های ال ام اس ابزار تحلیل و گزارش‌دهی دارند که مشخص می‌کنند چه کمبودی در دوره آموزش الکترونیک وجود دارد یا در کدام قسمت عملکرد خوبی وجود داشته است. اگر متوجه شدید که بسیاری از فراگیران آنلاین شما در یک دوره آنلاین به خصوص مشکل دارند، برای مثال می‌توانید محتوای آموزش الکترونیک را ارزیابی کنید و در صورت نیاز اصلاحاتی انجام دهید.

برخی مشتریان اهمیت زیادی برای گزارشات LMS قائلند. این به آنها کمک می‌کند تا اهداف داخلی خود را دنبال کنند و همچنین محصول آموزشی خود را بهبود بخشند. تجزیه و تحلیل داده‌ها، از نمره امتحانات گرفته تا نرخ سرعت تکمیل دوره و زمان مناسب مطالعه را شامل می‌شود. می‌توانید یک نظرسنجی از مشتریان به عمل آورید تا بفهمید چه چیزی برای آنها مهمتر است. سپس می‌توانید این عناصر را در LMS لحاظ کنید. سیستم گزارش‌دهی آن بسیار آسان است و به طور اتوماتیک به شما یک لیست ارائه می‌دهد. می‌توانید به مشتریان نشان دهید چگونه گزارشی که می‌خواهند را تولید کنند. شما یک قالب تنظیم می‌کنید و آنها می‌توانند این کار را با یک کلیک انجام دهند. حتی می‌توانید به آنها نشان دهید که چگونه نرم‌افزار LMS را اجرا کنند و به آنها گزارش هفتگی ارائه دهد. این کار را خودشان می‌توانند انجام دهند اما اگر شما آن را برایشان انجام دهید، در زمان و نتیجه صرفه‌جویی می‌شود.

ایجاد دسترسی

فراگیران نباید برای دسترسی به برنامه درسی، بسته به زمان و مکانی که قرار دارند، با مانعی روبرو شوند. همچنین نباید عواملی توانایی آنها را محدود سازد (محدودیت در فعالیت بدنی، اختلال بینایی). همچنین تکنولوژی‌هایی که توسط طیف محدودی از نرم‌افزارها پشتیبانی می‌شوند، به طور قابل توجهی تعداد کاربران بالقوه را کاهش می‌دهد.

همین که مواد دوره آموزش مجازی خود را در LMS بارگذاری کرده و انتشار می‌دهید، مخاطبان شما دسترسی نامحدودی به اطلاعات موردنیازشان پیدا می‌کنند. حتی افراد در حرکت نیز می‌توانند از طریق تبلت و گوشی‌های هوشمند به پلتفرم آموزش مجازی وارد شوند، بنابراین مجبور نیستند تا جلسه آموزشی بعدی برای توسعه مهارت‌ها و تکالیف مرتبط منتظر بمانند. به همین خاطر LMS برای مخاطبان جهانی در هر گوشه دنیا مناسب است.

بخوانید: LMS موبایل چیست؟

این یکی از مهمترین مزایای ال ام اس(LMS) است. با افزایش تیم‌های مجازی، کاربران برای آموزش تنها به یک مکان محدود نمی‌شوند و می‌توانند از راه دور با اتصال به اینترنت در کلاس‌های آموزشی شرکت کنند. این در خصوص فعالیت در زمان واقعی نیز صادق است، تنها کافی است وارد سیستم شده و در کلاس شرکت کنند.

به روز رسانی شدن

اگر شرکت به طور منظم قواعدی را تنظیم و به روز رسانی می‌کند، عدم پیروی از این الزامات ممکن است هزینه زیادی اعمال کند. سامانه‌های آموزش مجازی مدرن می‌توانند از مشکلات انطباق و پیروی از قواعد جدید پیشگیری کنند. قوانین و استانداردهای انطباقی می‌توانند مستقیما به دوره‌های آموزشی افزوده شوند، بنابراین همه کاربران می‌توانند از آنها آگاه شده و بر اساس استانداردهای به روز شده آموزش ببینند. به وسیله ال ام اس، افراد بر اساس استانداردهای جدید آموزش دیده و مدرک می‌گیرند.

اگر سازمان شما باید با قوانین انطباقی جدید به روز بماند، در این صورت سامانه ال ام اس ابزار مفیدی خواهد بود. انتشار قوانین انطباقی با یک رویه منظم و به روز رسانی دوره‌های قدیمی بر اساس این تغییرات، می‌تواند کار زمانبری باشد. یک ال ام اس شرکتی به شما اجازه می‌دهد یک استاندارد انطباقی را ظرف مدت چند دقیقه به دوره آموزش آنلاین خود بیفزایید. بدین صورت، فراگیران می‌توانند همیشه از آخرین قوانین انطباقی که باید از آن آگاه باشند، آگاهی پیدا کنند، بنابراین سازمان از جریمه‌های سنگین دور می‌ماند. همچنین مطمئن می‌شوید همه کارمندان از لحاظ قوانین شرکت و انتظارات در شرایط مشابهی قرار دارند، که این رضایت مشتری را افزایش می‌دهد و نرخ انتقال کارمندان را کاهش می‌دهد.

مزایا ال ام اس و دریافت گواهی

سهولت استفاده

ارتباط کاربران با LMS دو جنبه دارد، یکی بصری است. سامانه ال ام اس شما باید از لحاظ زیبایی خوشایند باشد و طوری طراحی شده باشد که فراگیران را به خود جذب کند. جنبه دیگر، کارکردی است. باید استفاده از آن آسان باشد. چه آموزش‌دهندگان و چه فراگیران هر دو باید بتوانند بدون سختی و تلاش زیاد به اطلاعات، ماژول‌ها و منابع موردنیازشان دسترسی داشته باشند. همه اینها باید قابل مشاهده و درک باشد. کاربری آسان و کاربرپسند آن را باید توسط ارائه دموی زنده نمایش دهید. می‌توانید این کار را با ساخت تست رایگان، ویدیوی آموزشی یا نقشه راه فعال انجام دهید. می‌توانید تیم فروش را به دفتر خود فراخوانید تا به آنها از نزدیک نشان دهید که چطور از LMS استفاده کنند. می‌توانید تخفیفی برای ثبت‌نام‌هایی که بلافاصله پس از دمو صورت می‌گیرد، قائل شوید.

هنگام انتخاب سیستم جدید، باید بابت سهولت استفاده از آن مطمئن شوید. این پارامتر بسیار مهم است، زیرا دانش‌آموزان هرگز از تکنولوژی استفاده نمی‌کنند که به نظر مشکل‌دار باشد یا استفاده از آن سخت باشد. در دوره آموزشی، پیدا کردن منوی راهنما باید آسان باشد، باید جا به جایی از یک بخش به بخش دیگر و ارتباط با مربی راحت باشد.

سامانه آموزش مجازی ابری امگا این امکان را برای شما قرار داده که به صورت رایگان با آن کار کنید و با امکاناتش آشنا شوید.

چندرسانه‌ای بودن

امکان استفاده از محتوا نه تنها به عنوان متن، ابرمتن و فایل گرافیکی، بلکه فایل صوتی، تصویری، انیمیشن فلش، گرافیک‌های 3D از فرمت‌های متنوعی از فایل‌ها نیز وجود دارد.

ال ام اس، امکان ادغام آموزش اجتماعی را در استراتژی آموزش مجازی شما فراهم می‌کند. از آنجا که LMS آنلاین است، می‌توانید لینک‌هایی به صفحات فیسبوک و توئیتر، گروه‌های لینکداین و انجمن‌های آنلاین که ممکن است برای فراگیران شما مفید باشد، ایجاد کنید. می‌توانید دوره آموزش مجازی خود را نیز در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی بازاریابی کنید تا فراگیران جدید جذب کنید، همچنین تمرینات آموزش مجازی ایجاد کنید که بر تشریک مساعی متمرکز است.

سخن آخر

به خاطر همین مزایای ال ام اس(LMS) ، انتظار می‌رود در سال 2018 بیش از 7 میلیارد دلار بابت سامانه آموزش مجازی هزینه شود. بیشترین سهم درآمد حاصل از آن در آمریکای شمالی دریافت خواهد شد. 41.7 درصد شرکت‌ها امروزه از تکنولوژی‌های آموزشی جداگانه‌ای برای آموزش کارکنان در طول ساعات کار رسمی استفاده می‌کنند. در سال 2019 تقریبا نیمی از کلاس‌های دانشگاه‌های آمریکا بر اساس آموزش الکترونیک خواهد بود. می‌توان گفت آموزش الکترونیک در شیوه کسب دانش و مهارت ما انقلابی ایجاد کرده است. در واقع، تمایل روزافزونی به استفاده از سامانه آموزش مجازی برای مدیریت و اجرای سیستماتیک آموزش الکترونیک ایجاد شده است. گرچه طیف وسیعی از ارائه‌دهندگان سامانه‌های آموزش مجازی در بازار وجود دارند و انتخاب‌های متنوعی پیش رو دارید، اما انتخاب آنقدرها هم سخت نیست. با مجموعه Irandnn همراه باشید.

مطالب مشابه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.