مجله اینترنتی تخصصی نرم افزار

مراحل نهایی سازی و تست نسخه .NET Core سامانه مدیریت فرایندهای کسب و کار راهبران

زمان مطالعه: 3 دقیقه

شرکت دانش بنیان راهبران فناوری پاسارگاد، سال هاست که با برند irandnn به عنوان مرجع فارسی نرم افزار DotNetNuke در ایران فعالیت می کند. بر همین اساس، برای ایجاد یک ساختار یکپارچه بین پرتال سازمانی و مدیریت فرایند، سامانه BPMS خود را در قالب ماژول بر روی هسته DNN طراحی و تولید می‌کند.

بهره گیری از این ماژول مجموعه قابل توجهی از امکانات یکپارچه را در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد و عملاً هر سازمان می‌تواند با یک ابزار، میز خدمت الکترونیک یا درگاه و پنجره واحد خود را راه‌اندازی کند. ساختار ماژولار DNN و ترکیب ماژولی پرتال مجموعه وسیعی از کاربری‌ها را چه در حوزه خدمت رسانی و چه در حوزه‌های اطلاع رسانی و تعاملی در اختیار سازمان‌ها و کسب و کارها قرار می‌دهد.

اما طی ماه‌های گذشته با هدف ارائه یک راه حل مستقل در حوزه BPM و مبتنی بر بستر .NET Core محصول جدید راهبران طراحی و تولید شد.

یکی از ویژگی های این سامانه بهره‌گیری از Microsoft Identity Platform برای احراز هویت و مدیریت نقش‌های سامانه است. از مهمترین ویژگی‌های این بستر، پشتیبانی از استانداردOAuth 2.0  و سرویس احراز هویت سازگار با استاندارد OpenID Connect  است که توسعه دهندگان را قادر می‌سازد همزمان چندین شکل احراز هویت را به کار گیرند.

پلتفرم هویت مایکروسافت، امکان احراز هویت بدون رمز عبور، احراز هویت مرحله به مرحله و دسترسی‌های مشروط را میسر می سازد. با پلتفرم هویت مایکروسافت، امکان ارائه سرویس احراز هویت به سایر سامانه‌ها فراهم بوده و عملاً امکان یکپارچه سازی بین سامانه‌ها نیز فراهم می‌شود.

از دیگر ویژگی‌های مهم این سامانه، بهره‌گیری از زیرساخت Redis برای کشینگ داده‌هاست. در ردیس، اطلاعات در حافظه موقتی و Cache ذخیره می‌شوند. این امر باعث می‌شود دسترسی به آن‌ها با سرعت بسیار بیشتری انجام شود.

550460

موارد زیر از مهم‌ترین ویژگی‌های این ساختار هستند:

  • redis بسیار سریع است.
  • استفاده از redis پیچیده نیست.
  • redis بسیار انعطاف‌پذیر است و تقریباً از همه ساختار داده‌ها پشتیبانی می‌کند.
  • در redis می‌توان جفت‌های key-value به بزرگی 512 مگابایت ذخیره کرد.
  • به‌جای سیستم‌های هشینگ معمول، redis از سیستم هشینگ خاص خود (Redis Hashing) استفاده می‌کند که باعث سرعت بالای redis  می‌شود.
  • با استفاده از قابلیت clustering، می‌توان مدت زمان در دسترس نبودن سرویس (downtime) را به صفر رساند.
  • redis متن-باز است و لازم نیست هزینه‌ای بابت استفاده از نسخه غیرتجاری آن پرداخت کنید.

علاوه بر این، پلتفرم .Net Core ویژگی‌های ارزشمندی دارد که به گوشه ای از آنها در ادامه اشاره می شود:

ASP.NET Core  یک فریمورک قوی است که کمک می کند APIهای فوق العاده سریع برای برنامه های وب ایجاد کنید.

در ASP Core خاصیت Cross Platform یا همان چندسکویی یک بحث بسیار مهم و تاثیرگذار در فریمورک ASP Core است. با وجود این خاصیت، توسعه دهندگان این فریمورک قادر خواهند بود پروژه خود را در سرورهای لینوکس یا مک نیز اجرا کنند و مشکل اجرا فقط روی IIS و ویندوز حل شده و یک ویژگی مهم در این محصول بوجود آورده است.

فریمورک سریع  با Performance عالی یکی از فاکتورهای مهم در موفقیت ASP Core محسوب می‌شود زیرا بحث سرعت در دید مهندسان یک مسئله‌ی بسیار مهم است و این فریمورک، تمام ویژگی‌های یک چارچوب سریع و سبک را دارا می‌باشد.

در ASP Core، امنیت داده مسئله‌ای جدی است. داده‌ها باید بین انتقال سرور و برگشت از آن ایمن باشند، حتی اگر یک کاربر نامطمئن آن را فراخوانی کند. بنابراین بعد از رفت و برگشت به سرور، سرور باید تضمین کند که داده دست نخورده باقی مانده است. به طور خلاصه، وقتی به انتقال داده معتبر نیاز استASP core  در این خصوص عملکرد قابل ارائه‌ای از خود نشان داده و با تکنیک‌هایی مثل Authorize بحث Identity و Data Protection API محیطی امن برای نرم افزارهای تحت وب فراهم می‌کند.

مجموعه این ویژگی‌ها به همراه تجربه توسعه و کار با ماژول BPMS راهبران، نسخه جدید را محصولی بسیار چابک، امن و توسعه پذیر می‌سازد.

به زودی این محصول وارد چرخه فروش شرکت راهبران فناوری پاسارگاد خواهد شد. متعاقباً اطلاعات تکمیلی در این خصوص توسط سایت و مجله آنلاین ما ارائه خواهد شد.

مطالب مشابه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.