مجله اینترنتی تخصصی نرم افزار

داوری آثار در نخستین همایش فناوری‌های نوین زیستی با سامانه BPMS راهبران

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در حال حاضر، نخستین همایش فناوری‌های نوین زیستی در مرحله ارسال آثار است. این همایش، که به صورت مشترک توسط دانشگاه تربیت مدرس و اندیشکده ارزش برگزار می‌شود، برای ثبت نام شرکت کنندگان و همینطور ثبت و داوری آثار ارسالی از سامانه مدیریت فرآیندهای کسب و کار راهبران استفاده می‌کند.

ارسال آثار، مشابه سایر همایش‌ها به صورت مقاله و پوستر است. کاربران برای ثبت آثار خود ضمن تکمیل اطلاعات هویتی خود و آثار، لازم است مبلغ مشخصی را برای ثبت اثر پرداخت نمایند.

آثار پس از تأیید اولیه کارشناس سامانه، وارد مرحله داوری می‌شود. در مرحله داوری، داوران آرای خود را در خصوص اثر ثبت نموده و پس از خاتمه زمان داوری، آثار منتخب برای دبیر سرویس بر اساس بیشترین امتیاز، فهرست می‌شود.

در مراحل داوری، امکان رفت و برگشت اثر بین داور و کاربر شرکت کننده وجود دارد و کاربر می‌تواند بر اساس موارد مطرح شده از سوی داور، توضیحات یا مستندات تکمیلی را ارسال نماید.

نکته حائز اهمیت در این سامانه، امکان تعریف فرآیندهای جدید بنا به اقتضای دبیرخانه همایش، تعریف انواع فرم‌های جمع‌آوری داده با قابلیت تعریف داشبورد و گزارش، ویرایش فرآیندهای موجود داوری، ثبت نام و همینطور بهره‌گیری از انواع سرویس‌ها اعم از پرداخت، ارسال پیامک و … است.

زیرساخت مبتنی بر BPMS این امکان را برای برگزارکننده فراهم می‌کند تا بدون محدودیت، ساختار اختصاصی خود را برای برگزاری تعریف نماید.

در حال حاضر، سیستم‌های برگزاری همایش کم نیستند اما عمدتاً دارای ساختار مشخص و تعریف شده برای برگزاری بوده و قابلیت سفارشی سازی آنها محدود است.

استفاده از BPMS برای این هدف، اگرچه هزینه‌های اولیه را افزایش می‌دهد، اما برای همایش‌ها و کنفرانس‌های بزرگ که به صورت مستمر برگزار می شود، می‌تواند ضمن صرفه جویی در هزینه‌ها در بلندمدت، بخش قابل توجهی از فرآیندها و جمع آوری داده‌ها را به صورت الکترونیک اجرا کند.

برای مشاهده پرتال این همایش به آدرس www.biotechchamber.com مراجعه نمایید.

مطالب مشابه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.