مجله اینترنتی تخصصی نرم افزار

بهره برداری از سامانه ثبت نام و ثبت آثار هشتمین جشنواره بین‌المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر

زمان مطالعه: 2 دقیقه

این سامانه که از طریق آدرس https://fajr.mcth.ir منتشر شده، به سفارش معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، طراحی و اجرا گردیده است.

جشنواره در سطح بین المللی برگزار می‌شود و در بخش‌های دانش آموزی، دانشجویی، معلولین و هنرمندان و هنروران ثبت اثر می‌نماید. برای شرکت کنندگان خارج از کشور، فرایند به زبان انگلیسی در اختیار ایشان قرار گرفته است.

تا کنون هفت دوره از این جشنواره برگزار شده که در دوره اخیر (دوره هشتم) فرایند ثبت نام و ثبت اثر از طریق سامانه مدیریت فرآیندهای کسب و کار راهبران و مبتنی بر پرتال راهبران اجرا می‌گردد.

تا زمان نشر این خبر بیش از سه هزار اثر در این سامانه به ثبت رسیده است.

لازم به ذکر است شرکت راهبران فناوری پاسارگاد، سابقه بیش از یک دهه همکاری با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی (پیش‌تر با عنوان سازمان میراث فرهنگی) را در سابقه فعالیت خود دارد و علاوه بر سامانه “سادرا” که مجموعه خدمات الکترونیک حوزه گردشگری در زمینه دفاتر و آژانس‌های مسافرتی کشور است، مجموعه پرتال‌های سازمانی و استانی این وزارتخانه را طی یک دهه گذشته طراحی، اجرا و پشتیبانی کرده است.

شرکت راهبران، پیش‌تر نیز در شهرداری تهران سامانه‌هایی را با محوریت جشنواره‌های شهری و داوری آثار، طراحی و اجرا کرده است. جشنواره پرتال‌های شهرداری تهران که طی آن، هر پرتال از واحدهای تابعه شهرداری تهران در حوزه‌های مختلف از جمله محتوا، تعامل، تکنولوژی، کاربرپسندی و … مورد ارزیابی و داوری کارشناسی و مردمی قرار می‌گرفت و در نهایت، پرتال‌های برتر، طی مراسمی در برج میلاد تهران معرفی می‌شدند.

همینطور سامانه ثبت آثار و داوری جشنواره شکوفا مربوطه به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران که در سطح مناطق شهر تهران برگزار می‌شد و شهروندان در محورهای موضوعی، هر دوره نسبت به ارسال آثار خود اقدام می‌کردند.

این تجارب اجرایی، موارد موفقی از کیفیت استفاده از سامانه‌های مدیریت فرآیند در حوزه‌های فرهنگی و هنری به شمار می‌رود.

مطالب مشابه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.