Let’s travel together.

5 دلیل استفاده از سامانه ال ام اس سفارشی

زمان مطالعه: 5 دقیقه

سامانه آموزش مجازی یا همان ال ام اس همانطور که می‌دانید اپلیکیشنی است برای یادگیری و آموزش که می‌تواند مورداستفاده هر شخص یا کسب و کاری قرار بگیرد. از مدارس گرفته تا سازمان‌ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ. می‌توانید توضیحات بیشتر در خصوص LMS را در مقالات دیگر ما مطالعه کنید، اما آنچه در این مطلب می‌خواهیم بیان کنیم، اهمیت تولید و راه‌اندازی ال ام اس سفارشی است. چرا مهم است سامانه آموزش مجازی شما متناسب با شما و کسب و کارتان و اهداف و سازوکار فعالیتتان ساخته شود؟

بیایید ابتدا ببینیم آیا ال ام اس سفارشی به درد کسب و کار شما می‌خورد؟ سوال و جواب‌های زیر به شما کمک می‌کند ببینید آیا باید به سراغ سفارشی‌سازی ال ام اس بروید یا نه.

لازم است چند وقت یکبار پایه دانش شما ارزیابی و بازسازی مجدد شود؟

در شرکت‌هایی که پویا و خلاق هستند و مدام در حال تغییر و تحول، باید این سفارشی‌سازی صورت گیرد تا همه افراد پا به پای تغییرات پیش بروند.

چه تعداد افراد به طور ماهانه آموزش دریافت می‌کنند؟

البته پاسخ به این سوال اندکی دشوار است. در بیشتر موارد، تعداد بالای 20 نفر نقطه شروع خوبی است. مثلا، مسئولان فروش، پشتیبانی مشتری، مدیران حسابداری، مدیر پروژه‌ها همیشه اولین کاندیداها برای دریافت آموزش هستند.

چقدر ضروری است که همه کارمندان با تغییرات سازمان همگام باشند و دانش جدیدی وارد شرکت شود؟

در برخی موارد، تعداد کارمندان بسیار زیاد هستند اما فقط تعداد اندکی از آنها باید دانش و تغییرات جدید مطلع شوند. این به خصوص در مورد بیزنس‌های تولیدی صادق است.

آیا از قبل یک برنامه آموزشی دارید؟ اگر اینطور است، چقدر تاثیرگذار است؟ آیا افراد آن را دوست دارند یا فقط آن را وقت تلف کردن می‌دانند؟ بزرگترین مشکل شما چیست؟

آیا سازمان شما بودجه کافی برای یک ال ام اس سفارشی دارد؟ آیا منابع کافی دارید تا به فروشنده ال ام اس ارائه دهید تا ال ام اس موردنظر شما با همه جزئیات را شرح دهد؟

چرا باید از سامانه ال ام اس سفارشی استفاده کنیم؟

به طور خلاصه دلایل زیر را می‌توان بیان کرد که در ادامه به تشریح هر یک می‌پردازیم:

  • برای ذخیره بیشتر زمان، کار و پول
  • برای بهبود عملکرد سازمان
  • برای ذخیره همه داده‌ها در یک مکان
  • انعطاف‌پذیری در زمان و موقعیت
  • برای دریافت محصولی که مناسب شما ساخته شده

ال ام اس سفارشی ابری

دلیل نخست:

استفاده از یک سامانه LMS بهترین سولوشن برای بهبود عملکرد یک کسب و کار یا یک موسسه آموزشی است. کسانی که برای سازمان شما کار می‌کنند، در بیزنس شما تعیین‌کننده هستند و پیشرفت شخصی آنها نیز مستقیما به پیشرفت بیزنس شما می‌انجامد. سیستم مدیریت آموزشی یا همان ال ام اس می‌تواند برای تعلیم کارمندان بر اساس آخرین تغییرات فنی یا تکنولوژیکی مورداستفاده قرار گیرد. برای مثال، اگر ابزار گران قیمت و پیشرفته‌ای را نصب و راه‌اندازی کنید، حتما نمی‌خواهید کارمندان کم‌تجربه با آن کار کنند. به جای آن، اول آنها را از طریق ال ام اس آموزش می‌دهید. ال ام اس سفارشی می‌تواند برای بهبود مهارت پرسنل شما و آموزش مهارت‌های ارتباطی، حل اختلافات و  یا مهارت تصمیم‌گیری مورداستفاده قرار گیرد.

اهمیت دیگر سامانه آموزش مجازی در این است که به شما کمک می‌کند روند کار و پیشرفت کارمندان و دانش‌آموزان خود را پیگیری کنید. اینطور می‌توانید ببینید چه کسی سخت تلاش می‌کند و مستحق تشویق است و چه کسی از روند عقب افتاده و به کمک نیاز دارد. این ابزار به تقویت رشد شخصی و حرفه‌ای افراد نیز کمک می‌کند.

دلیل دوم:

سامانه ال ام اس شرایط خوبی مهیا می‌کند تا نیازی به حضور در دفتر کار یا کلاس‌های آموزشی سنتی نداشته باشید. وقتی همه اطلاعات را در یک فضای مجازی داشته باشید، افراد می‌توانند در خانه، در کافی شاپ، در جاده، در پارک یا حتی وقتی در مرخصی استعلاجی هستند، آموزش موردنیاز خود را دریافت کنند. این به خصوص برای کارمندان و دانش‌آموزان نسل جدید که نمی‌خواهند هر روز هفته از صبح تا بعدازظهر کار کنند، بسیار مناسب است. نسل جدید به دنبال انعطاف‌پذیری، خلاقیت و ارتباطات است و دادن آزادی به آنها در زمان و مکانی که آموزش را دریافت می‌کنند، به آنها انگیزه می‌دهد و مشتاق‌تر می‌کند. اگر مواد آموزشی و رابط کاربری شما طراحی یونیک و منحصر به فرد خود را داشته باشد، در برندسازی شرکت شما بسیار موثر است. کارمندان از کار کردن با این استایل منحصر به فرد لذت می‌برند.

دلیل سوم:

سامانه آموزش مجازی سفارشی می‌تواند برای ذخیره همه داده‌های مرتبط با کار در یکجا استفاده شود. بیشتر افراد امروزه خیلی مایل نیستند به کتابخانه بروند یا صدها مقاله بخوانند. نسل جدید می‌خواهد پاسخ همه سوالات خود را اینجا و اکنون داشته باشد و ال ام اس سفارشی این خواسته آنها را برآورده می‌کند. شما می‌توانید همه مواد آموزشی، سیاست‌های شرکت، راهنمای کار، اسناد یا نوشته‌های شخصی را در یکجا جمع‌آوری و ذخیره کنید. برای استفاده بهتر از آن، ال ام اس سفارشی شما باید این امکان را بدهد که حق دسترسی افراد را مدیریت کنید. بدین صورت شما به کارمندان یا دانش‌آموزان اجازه می‌دهید با فقط یک کلیک به اطلاعاتی که نیاز دارند، دسترسی پیدا کنند بدون اینکه نگران باشند قرار است چیزی که به دردشان نمی‌خورد، ببینند. این سیستم همچنین به شما اطمینان می‌دهد، صرف‌نظر از موقعیت فیزیکی کارمندان، همه آنها اطلاعات به روز و مرتبط به دستشان می‌رسد. بدین صورت، سامانه آموزش مجازی کمک می‌کند از پیروی کارمندان از دستورالعمل‌های اخلاقی و حقوقی شرکت مطمئن شوید. اینگونه است که سامانه آموزش مجازی تبدیل به یک مرکز دانش متمرکز می‌شود.

دلیل چهارم:

سامانه ال ام اس سفارشی سبب می‌شود زمان، کار و پول بیشتری را ذخیره کنید. گرچه هزینه توسعه این سیستم زیاد است و زمانبر است، اما این هزینه یکبار انجام می‌شود و در آینده جبران می‌شود. با داشتن ال ام اس، زمان و منابعی که برای آموزش کارمندان یا تدریس دانش‌آموزان صرف می‌کنید را به حداقل می‌رسانید. آموزش کارمندان به شیوه سنتی تقریبا گران است، زیرا باید یک مربی استخدام شود، مواد آموزشی اضافه شود و از وقت کاری افراد استفاده شود. در عوض یک ال ام اس کمک می‌کند آموزش کارمندان بدون هزینه اضافی صورت گیرد.

دلیل پنجم:

در نهایت هدف از تهیه ال ام اس سفارشی این است که بتوانید محصولی داشته باشید که مختص منافع و نیازهای شما ساخته شده باشد. به عنوان صاحب و کاربر ال ام اس، باید تصمیم بگیرید چه دستورالعمل‌هایی باید یا نباید اجرا شود و رابط کاربری بهینه و مناسب باید چه شکلی باشد. اگر در این زمینه تخصص فنی کافی ندارید، همیشه می‌توانید یک تیم حرفه‌ای از دولوپرهای نرم‌افزار شامل طراحان، مهندسان، تِستِرها برای مدیریت پروژه استخدام کنید. این تیم کمک می‌کند ابتدا نیازهای کاربران خود را بشناسید و پیش از اجرایی کردن، ابتدا ایده خود را بیازمایید. بدین صورت یک محصول نرم‌افزاری دارید که همه چیز را درباره آن می‌دانید که اجازه می‌دهد هر چه نیاز دارید انجام دهید و ظاهر آن نیز همان است که می‌خواهید.

سخن آخر

همانطور که گفتیم سامانه آموزش مجازی که مختص شما، برنامه و هدفتان، نیاز و شرایطتان طراحی شده باشد، به میزان زیادی می‌تواند در صرفه‌جویی در زمان و هزینه و همچنین بالا بردن بازدهی کمک کند. چه یک موسسه آموزشی باشید و چه سازمان و شرکت کوچک یا بزرگ، لازم است طرح و هدفی برای آموزش دانش‌آموزان یا کارمندان خود داشته باشید، مسیر ترسیم شده همراه با منابع آموزشی مناسب و آن را به فروشنده ال ام اس ارائه دهید. ما در مجموعه ایران دی ان ان، شما را راهنمایی می‌کنیم تا ال ام اس مناسب خود را دریافت کنید. تیم ما اطلاعات لازم را در اختیار شما می‌گذارد تا در صورت نداشتن مهارت و تجربه در استفاده از ال ام اس، بهترین استفاده و بهره‌برداری را از ال ام اس سفارشی خود داشته باشید.

مطالب مشابه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.